Американські науковці у спеціальних захисних костюмах успішно знищили перше гніздо гігантських азійських шершнів у штаті Вашингтон. Ці комахи вбивають бджіл і через це могли поставити американську харчову промисловість під загрозу.

Про це повідомляє BBC.

Гніздо знищили за допомогою вакуумного шланга, який висмоктував комах із дерева. Також доведеться зрубати дерево, в якому було гніздо, щоб прибрати інші «помешкання» шершнів.

Гігантські азійські шершні є найбільшими представниками свого роду: вони сягають 5,5 сантиметра у довжину. Їхнє отруйне жало може проникнути через захисний костюм, але про постраждалих науковців не повідомлялося.

Натомість якщо людину вжалить кілька шершнів, вона може померти. Через свої розміри й спосіб знищення бджіл цих шершнів прозвали «шершнями-вбивцями».

Ці шершні всього за лічені години можуть знищити колонію медоносних бджіл, які запилюють багато фруктів, овочів і горіхів та є важливою складовою харчової промисловості. «Шершні-вбивці» загрожують і без того нечисельним бджолам, яких у США вже вважають тваринами на межі зникнення.

А чому азійські шершні опинилися у США?

Науковці знайшли їх у штаті Вашингтон ще у травні цього року. Досі невідомо, як вони потрапили у США. Сет Траскот, викладач коледжу сільськогосподарських і природничих наук Вашингтонського державного університету, вважає, що комахи могли потрапити разом із міжнародними перевезеннями з Азії. А помічати їх почали у квітні тому, бо вони вийшли зі сплячки й почали активно розмножуватися.

Поділитись: