Австралійські дослідники освоюють супутникові технології для слідкування за популяціями горбатих китів, які опинилися на межі вимирання ще з початку XX століття.

Австралійські дослідники освоюють супутникові технології для слідкування за популяціями горбатих китів, які опинилися на межі вимирання ще з початку XX століття. Про це пише Mashable.

Як пояснив виконавчий директор Центру дослідження китів, мета проекту — слідкувати за кількістю горбатих китів у водах Австралії.

«Мета проекту — бути впевненими, що горбаті кити, найбільші представники свого ряду в світі, досі здатні виживати», — сказав він.

Через нестачу коштів на дослідження цих морських тварин, Центр знайшов нове технічне рішення, яке не потребує залучення пілотів і взагалі людей.

Дослідники надали американській супутниковій компанії DigitalGlobe дані про часовий інтервал та координати, у яких системи WorldView-3 робитимуть знімки.

Раніше для вивчення китів використовували дронів, але вони не завжди доводили свою ефективність на відміну від супутникового сканування, яке здатне дати знімки всієї популяції тварин в одному кадрі.

Команда отримала за два дні зйомки кадри на суму близько $40 тис. Проте дослідники впевнені, що це дуже дешево.

«Навіть $20 тис. за знімок звучить як купа грошей, проте це ніщо у порівнянні з тим, скільки коштує збір команди людей для вильоту на повітряне обстеження», — сказав виконавчий директор центру.

Дослідники дійшли до висновку, що чорно-білі знімки краще підходять для роботи, тому нова технологія для роботи із захисту китів виявилась ще дешевшою.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: