Палеонтолог з Університету Портсмута (Англія), професор Девід Мартилл разом з командою дослідників з Марокко і США виявили три нових види летючих плазунів, які, ймовірно, жили у Сахарі 100 мільйонів років тому.

Дослідження опублікували в журналі Cretaceous Research, пише The Guardian.

На думку науковців, нові знахідки показують, що африканські птерозаври були досить схожими на виявлених на інших континентах.

Нових птерозаврів ідентифікували зі шматочків щелеп і зубів, знайдених у крейдяних річищах Марокко. Тварини, на думку вчених, мали розмах крил на три-чотири метри.

«Ці ловці підхоплювали свою здобич, й доки та перебувала на крилі, використовували свій вбивчий набір великих зубців, схожих на шипи», — зазначив Девід Мартилл.

Птерозаври — вимерлий ряд плазунів мезозойської ери, що, ймовірно, освоїли повітряне середовище проживання. Вони жили 210-65,5 млн років тому, одночасно з динозаврами й морськими ящерами.

Нагадаємо, дослідники з Університету Альберти та Національного музею в Ріо-де-Жанейро знайшли залишки раніше невідомого виду птерозавра, який жив на планеті 95 мільйонів років тому.

Поділитись: