Американські вчені виявили залишки найдавнішого скорпіона, який жив понад 430 мільйонів років тому. Імовірно скорпіон був першою твариною, що з'явилася на суші.

Про це передає Science.

Вперше залишки скорпіона знайшли на початку 1980-х років поблизу міста Ваукеша у штаті Вісконсин. У 2016 році науковці вирішили вивчити скам'янілості, що зберігаються у Геологічному музеї Університету Вісконсину.

Вчені виявили, що внутрішня анатомія скорпіона добре збереглася. Вони порівняли давні скам'янілості з сучасними скорпіонами та помітили, що тварини мають схожу систему кровообігу та дихання.

Таким чином дослідники заявили, зо за 440 мільйонів років внутрішня анатомія скорпіонів майже не змінилась. Найстаріший вид скорпіонів назвали Parioscorpio venator.

Наразі вчені точно не можуть сказати, чи жили найдавніші скорпіони на суші чи у воді. Вони припускають, що parioscorpio venator були одними з найперших тварин, які стали наземними. Так, сучасні та древні тварини мають схожу систему дихання, отже, скорпіони понад 400 мільйонів років тому могли дихати повітрям.

Водночас залишки parioscorpio venator знайшли у морі, але у скорпіона не було зябер чи легень особливої форми. Тож науковці вважають, що стародавні скорпіони проживали у воді, але могли вийти на сушу.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile