Вчені вперше використали стовбурові клітини для відновлення спинного мозку у мавп

Вченим з Університету Каліфорнії в Сан—Дієго вдалось вживити стовбурові клітини людини в організми мавп, у яких бувпошкоджений спинний мозок. Операція вважається першою успішною —мавпи змогли частково відновити рухливість кінцівок.

Вченим з Університету Каліфорнії в Сан-Дієго вдалось вживити стовбурові клітини людини в організми мавп, у яких був пошкоджений спинний мозок. Операція вважається першою успішною — мавпи змогли частково відновити рухливість кінцівок.

Про це повідомляє The Scientist.

В експерименті брали участь 9 макак-резусів. В ході дослідження вчені спочатку розрізали на кілька частин ділянку спинного мозку мавп.

Через 2 тижні вводили в місце пошкодження людські стовбурові клітини, отримані з восьмитижневого ембріона.

У перших 4 макак людські клітини не прижилися, після чого вчені додали до них спеціальні препарати, які пригнічують імунітет, після чого у наступних 5 мавп клітини прижилися, і пошкодження почали заростати.

Через деякий час тварини знову змогли управляти своїми кінцівками, зокрема, брати і утримувати апельсини.

При цьому повного відновлення кінцівок ні в одному з п'яти успішних випадків не спостерігалося. Вчені допускають, що це пов'язано з обмеженим часом спостереження (9 місяців).

Експеримент став першим випадком, коли за допомогою стовбурових клітин була відновлена ​​рухливість кінцівок у приматів — раніше подібні досліди успішно ставилися тільки на мишах.

У січні повідомлялось, що американські вчені виростили м'яз людини зі стовбурових клітин.

Стовбурові клітини — це первинні клітини, що зустрічаються в усіх багатоклітинних організмах. Ці клітини можуть самовідновлюватися шляхом поділу клітини, а також можуть диференціюватися в досить велику кількість спеціалізованих типів клітин.