Науковці з Центру фізичних наук і технологій Литви (Center for Physical Sciences and Technology) пропонують українським колегам долучитися до проєкту з утилізації вуглекислого газу в рамках міжнародної програми EUREKA.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства освіти і науки.

Йдеться про проєкт Utilisation of carbon dioxide by using iron compounds, який представляє розробку із захоплення двоокису вуглецю з потоку відпрацьованих газів, що утворюється в процесі горіння або спалювання за допомогою фериферрогідрозолу (FFH).

Ідея полягає у зв'язуванні двоокису вуглецю з FFH у стабільну сполуку. Долучитися можуть представники наукових установ, вишів, малих та середніх підприємств. Дедлайн подачі спільної заявки — 27 квітня 2020 року.

EUREKA — це міжнародна інноваційна науково-технічна програма, заснована 1985 року. Її головна мета — сприяти інноваційному підприємництву між малими та великими підприємствами, науково-дослідними інститутами та університетами. Україна приєдналася до програми 2008 року.

Center for Physical Sciences and Technology — найбільша науково-дослідна установа у Литві, яка проводить унікальні фундаментальні науково-дослідні та технологічні роботи у сфері лазерних технологій, оптоелектроніки, ядерної фізики, органічної хімії, біо- та нанотехнологій, електрохімічного матеріалознавства, функціональних матеріалів, електроніки тощо.

Поділитись: