Вчителів російськомовних шкіл підготують до переходу на українську мову викладання: вони пройдуть курси підвищення кваліфікації.

Про це сказала міністерка освіти та науки Ганна Новосад в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

«Ми зараз готуємося до того, щоб з вересня школи, які навчалися російською, з п'ятого класу перейшли на вивчення предметів українською мовою. Водночас рідну мову і літературу викладатимуть російською. Плюс є можливість факультативів та позакласного навчання. А початкова школа залишається рідною мовою», — сказала Новосад.

Також міністерка зазначила, що буде певний адаптаційний період, щоб у дітей у старшій школі не було проблем із вивченням предметів зі специфічною термінологією після переходу на іншу мову. Також за результатами першого року, можливо, доведеться скоригувати програми.

«Нам зараз важливіше підготувати вчителів, щоб вони були готові викладати державною мовою, і підтягнули свою термінологію. Для них ми будемо робити окремі курси підвищення кваліфікації, літню школу для покращення знань мови», — підкреслила Новосад.

Крім того, міністерка пояснила, чому російськомовні школи раніше за школи з мовами нацменшин Євросоюзу переходять на державну. За її словами, це пояснюється тим, що дітям, які навчаються російською, легше вивчити українську та навчатися нею через те, що мови в одній мовній групі.

Раніше міністерка освіти Ганна Новосад зазначила, що російськомовні школи перейдуть на українську мову навчання з вересня 2020 року. А школи з мовами нацменшин, які належать до мов Євросоюзу, — з вересня 2023 року.

«І тих, і тих ми до цього переходу повинні підготувати. Проте в цих школах, які будуть навчатися переважно українською мовою, все одно буде зберігатися можливість вивчати свій предмет — рідну мову рідною мовою. Якщо ми говоримо про російську меншину, то це буде окремий предмет, плюс можна буде мати окремі факультативи», — розповіла міністерка.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile