Міська влада Белфаста — столиці Північної Ірландії — видала консульству Китаю дозвіл на побудову захисного бар'єра навколо будівлі. Влада заявляла, що консульство може будувати огорожу через дипломатичний імунітет. Водночас місцеві жителі довідалися, що це насправді не так — і в міській раді про це знали.

Про це пише The Guardian.

Будівництва захисної огорожі довкола китайського консульства почалося ще в лютому 2020 року. При цьому дипломати КНР пішли всупереч затвердженим правилам будівництва в місті, що викликало питання серед белфастців.

Один із них, Мартин Макберні, звернувся до міської ради з поясненням. Там йому відповіли: «Консульство неодноразово запевняло, що його територія є недоторканною в силу самого факту, що вони визнані держсекретарем як консульські». Мовляв, якщо спробувати оскаржити будівництво, то консульство просто посилатиметься на дипломатичний імунітет.

За словами Макберні, белфастці виступили проти будівництва через непрозорість; понад те, забудова має бути зведена в природоохоронній зоні. Вони звернулися до генерального прокурора Північної Ірландії з питанням, чи може дипломатична установа порушувати суворий закон про планування міста. Той відповів: ні.

Розгорівся скандал. Макберні вважає: місцева влада пішла на поступку консульству, бо хоче залучити інвестиції з Китаю за будь-яку ціну.

Представник міської влади Белфаста у коментарі The Guardian заявив, що наразі проводиться розслідування інциденту. Тим часом зведення огорожі довкола консульства Китаю триває, а саме воно поки не прокоментувало ситуацію.

Поділитись: