ENRU

Велика прес-конференція Дональда Трампа: 5 головних тем

Майбутній президент США Дональд Трамп провів першу прес-конференцію після перемоги над своєю опоненткою Гілларі Клінтон. За майже півроку з часу попереднього виступу до  нього виникло чимало питань.

Напередодні прес-конференції новообраного президента у ЗМІ поширилась інформація, що російські спецслужби нібито володіють певним «досьє», яке містить дані, що компрометують Трампа.

Тож обраному президенту США довелось відповідати, як на питання щодо кібератак, бізнесу, конфлікту інтересів, відносин з Мексикою, так і, певна річ, коментувати оприлюднення так званого «досьє».

Громадське зібрало основні тези Трампа та його помічників щодо п’яти ключових тем.

1. «Досьє» спецслужб РФ – це «ганьба» і фейкові новини:

Це ганебно, що спецслужби дозволяють поширювати інформацію, яка настільки неправдива й фейкова. Це те, що робили в нацистській Німеччині.

Коли звіти спецслужб потрапляють у медіа, це протизаконно. Кожного разу, коли я зустрічаюся з спецслужбами, люди потім про це читають у медіа. Хтось зливає інформацію. На зустрічі, звідки вийшла інформація про звіт, навіть не було помічниці. Я хочу зрозуміти, хто це робить.

Медіа заявили, що мій адвокат Майкл Коен був у Празі й зустрівся там з російськими спецслужбами. Але виявилося, що це був інший Коен. Я чекаю вибачень.

2. Про бізнес в Росії:

У мене немає ніяких справ з Росією, ніяких справ у Росії, ніяких справ, які можуть стосуватися Росії, і в мене немає там кредитів. Є лише маленький борг, пов’язаний із девелоперським бізнесом, який ви можете перевірити. І я вважаю, що це дуже важливо.

Відповідь на питання  про передачу бізнесу до трасту, яким керуватимуть сини Ерік і Дональд, і про конфлікт інтересів, прокоментувала представниця Трампа:

Якщо Трамп продасть свій бізнес, то отримуватиме від цього роялті. Також питання ціни, за яку він це зробить, стане предметом спекуляції: чи не дорого він продав його, приміром? Що робитиме з цими коштами?

3. Про загрозу кібератак і боротьбу з ними:

Комітет Демократичної партії не зміг себе захистити від атак хакерів. Вони пробували атакувати Республіканський комітет, але не змогли, бо ми себе від цього убезпечили.

США зазнає атак від Росії, Китаю та інших. На зустрічі щодо хакерських загроз зібрали шість найкращих спеціалістів країни в цих питаннях. Протягом 90 днів вони мають розробити для мене звіт, як США може захистити себе від хакерських атак.

4. Про президента РФ Владіміра Путіна:

Якщо Путіну подобається Дональд Трамп, це плюс, але це ні до чого не зобов'язує.

Путін не повинен був робити цього (санкціонувати кібератаки – ред.). І не буде. За мого президенства Росія буде поважати нашу країну більше, ніж раніше. Я сподіваюся, що ми порозуміємося з Росією, але це може і не вийти.

5. Про стіну з Мексикою:

Це відбудеться. Ми побудуємо стіну. Ви питаєте, хто буде платити за цю стіну? Я кажу: Мексика. Я поважаю та люблю народ Мексики і я не звинувачую у тому, що відбувається, я не звинувачую їх у тому, що вони користуються США, я кажу, що такого не буде більше відбуватися, і Мексика буде платити за стіну.

Читайте також повну текстову трансляцію першої прес-конференції Трампа.

Зауважимо, що Трамп не дав можливість поставити питання журналісту CNN, заявивши, що той представляє медіа, яке публікує фейкові новини.

Раніше телеканал CNN повідомив з посиланням на власні джерела, що секретна частина доповіді, нещодавно представленої розвідкою США, містить повідомлення про наявність у Росії компромату на Трампа.

Достовірність документів, що нібито розкривають шокуючі факти про Дональда Трампа, наразі не підтверджено. Також повідомлялося, що історія про «досьє» і «компромат» на Трампа може бути розіграшом.