Об’єднання усіх справ щодо злочинів режиму Януковича, в тому числі й стосовно подій на Майдані, неможливо передати до суду до кінця року, як це планує зробити генпрокурор Юрій Луценко.

Таку думку висловила адвокатка родин загиблих учасників Євромайдану Євгенія Закревська під час брифінгу «Згортання розслідувань злочинів проти Майдану», передає кореспондент Громадського.

«Після того, як до справи долучилися адвокати потерпілих і усіх причетних до тих подій, у цьому департаменті (департамент спецрозслідувань ГПУ, очолюваний Горбатюком, – ред.) збиралися усі матеріали слідства. У цій справі уже є вироки. І все зводилося до того, щоб притягнути до відповідальності найвищих посадових осіб режиму Януковича. Якщо об'єднати усі події в одну велику справу, про яку обіцяв Луценко, то неможливо апріорі передати її до суду в адекватні терміни, точно не до кінця року», – сказала вона.

Також адвокатка прокоментувала позицію генпрокурора щодо заочного засудження у цих справах.

«Покарання не буде. Що таке кінцевий вирок? Це лише текст. Він не видасть нам винних, і його не сприйматиме світова спільнота, у такому вигляді», – вважає Закревська.

Батько загиблого на Майдані Устима Голоднюка також вважає, що розслідування злочинів під час подій Майдану не має бути поспішним.

«Як би нам , батькам потерпілих і загиблих, не хотілося б швидкого вироку, але злочин має бути доказаним повністю. Щоб злочинці потім не гуляли на волі без достатніх доказів у справі. Не потрібно запихати справу в суд, не маючи достатніх доказів», – сказав він.

24 жовтня Департамент спеціальних розслідувань ГПУ, очолюваний Сергієм Горбатюком, було реорганізовано. З нього виділено Управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями.

«Руйнуються всі напрацювання, це є кроком до знищення результатів роботи і непритягнення винних до відповідальності», – прокоментував рішення голови ГПУ Горбатюк.

Адвокатка родин загиблих учасників Євромайдану Євгенія Закревська вважає, що генпрокурор Юрій Луценко фактично розформував своїм рішенням департамент спецрозслідувань, який займається розслідуванням злочинів часів Майдану.

Згодом речниця генпрокурора Лариса Сарган повідомила, що Департамент з розслідувань злочинів Майдану ніхто не розформовував.

Сам генпрокурор пояснив, що не згоден з позицією голови Управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергія Горбатюка щодо того, що процес у справі злочинів режиму Януковича був виключно очним.

Також нагадаємо, що Луценко планує зібрати усі матеріали розслідування щодо режиму Януковича в одну велику справу і передати її до суду до кінця року.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile