Політика

Великий Брат стежить: про що новий виток WikiLeaks і що з ним робити

9 березня, 2017 13:35
Політика/Великий Брат стежить: про що новий виток WikiLeaks і що з ним робити
Зберегти
Вигляд
Розповідаємо про що йдеться в документах, як їх прочитати та що буде далі.

WikiLeaks виклав майже 9 тисяч документів ЦРУ, це найбільший виток за всю історію.

Масив документів отримав назву Vault 7, за аналогією до постапокаліптичної гри FallOut, він містить дані про центр ЦРУ в Німеччині та глобальне стеження за користувачами смартфонів.

За даними WikiLeaks, співробітники центру працюють там під дипломатичними прикриттям і мають можливість вільно пересуватися територією Євросоюзу.

Розповідаємо про що ще йдеться в документах, як їх прочитати та що буде далі.

Звідки взялись документи

За даними WikiLeaks, ЦРУ «втратило контроль» над величезним архівом документів.

Ці файли і документи потрапили до рук колишніх співробітників управління і фахівців з інформаційних технологій.

Кілька людей передали WikiLeaks документи, які є дуже важливими. Такими важливими, що навіть волонтерам WikiLeaks  довелося прибрати частину інформації перед публікацією.

Як стверджує організація, це перша частина величезного обсягу, над яким ЦРУ втратило контроль.

Що в документах

Як пишуть співробітники WikiLeaks, значна частина документів стосується інформаційних технологій, які використовує ЦРУ для збору даних і атак хакерів.

У першій публікації «Year Zero» більше 2000 файлів. У них йде мова про професійних співробітників-хакерів, які працюють у ЦРУ, і про вразливість мобільних пристроїв, які вони використовують у роботі.

З документів стає відомо, що ЦРУ може шпигувати абсолютно за будь-яким мобільним пристроєм на iOS і Android, і постійно це робить без будь-яких санкцій.

А разливостей багато і в Android, і в iOS. Як стверджують в організації: iPhone — іграшка ЦРУ.

Також управління здатне зламувати будь-які операційні системи Microsoft і Linux. Не обійшлося і без Samsung Smart TV, а також системи управління «розумними» автомобілями.

Крім того, ЦРУ, якщо вірити WikiLeaks, вміє розшифровувати повідомлення навіть у найнадійніших месенджерах: WhatsApp, Telegram і Signal.

Як користуватись архівом

Докладна інструкція про те, як користуватись архівом, WikiLeaks детально написали в twitter.

Потрібно завантажити торент-файл, за його допомогою завантажити архів 7zip, потім відкрити його архіватором.

Сам архів має пароль, тому окремо був викладений ключ.

Ймовірні наслідки

Спочатку Асандж планував зробити презентацію в прямому ефірі за допомогою Facebook і Periscope, але плани було зірвано через хакерську атаку.

«Прес-конференція під атакою: Facebook і відео в Periscope, що використовував засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж, атакували», — повідомив twitter до початку презентації.

Цей виток сильно ускладнив роботу ЦРУ, оскільки в деяких документах є особисті дані співробітників.

На публікацію відреагували експерти з кібербезпеки, наприклад «Лабаратория Касперского», яка спеціалізується на антивірусних програмах, вже оголосила про перевірку вразливих місць у програмному забезпеченні.

«Лабораторія Касперського» уважно вивчає звіт, опублікований на ресурсі Wikileaks 7 березня 2017 року, щоб переконатися, що нашим клієнтам нічого не загрожує. Для «Лабораторії Касперського» безпека її клієнтів — найвищий пріоритет, тому таким звітам і заявам компанія приділяє найсерйознішу увагу», — зазначено в повідомленні.

Поки немає офіційних заяв ні від ЦРУ, ні від Білого дому.

Світову славу WikiLeaks принесли публікації секретних матеріалів про участь США у війнах в Афганістані та Іраку, зокрема про загибель цивільних. У 2010-му WikiLeaks оприлюднила листування американських дипломатів. Водночас, засновника сайту Джуліана Асанжа заарештували у Британії за міжнародним ордером. У Швеції чоловіка звинувачено у зґвалтуванні та статевому домаганні.

Сам Ассанж від червня 2012-го попросив політичний притулок і перебуває в посольстві Еквадору в Британії.

За цей час він встиг побути ведучим на російському каналі RT, а в 2016-му платформа WikiLeaks та сам Ассанж відверто грали на боці Дональда Трампа під час виборчих перегонів у США

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини