Венедіктова записала відео для Порошенка: переконує, що підозру йому оголосили правильно
Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова стверджує, що п’ятому президенту України та чинному народному депутату Петру Порошенку склали та оголосили підозру правильно.
Про це вона сказала у своєму відеозверненні.
Так, генпрокурорка на відео роз’яснює процедуру повідомлення про підозру Порошенку 10 червня у справі про призначення заступника керівника Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка.
«10 червня було повідомлено про підозру п’ятому президенту України і чинному народному депутату у спосіб, передбачений Кримінально-процесуальним кодексом України та уповноваженим на це прокурором. Вчора, вкотре інформаційний простір сколихнули чергові заяви з цього приводу. Щоб уникнути будь-яких маніпуляцій, роз‘яснюємо ті аспекти, які жваво обговорюються у суспільстві», — каже Венедіктова.
Зазначимо, що напередодні адвокат Петра Порошенка Ігор Головань заявив, що генеральна прокурорка Ірина Венедіктова «заднім числом» оформила постанову, якою нібито доручила іншому прокурору вручити підозру п’ятому президенту.
Щодо різних номерів кримінального провадження, Венедіктова у зверненні каже, що у травні 2019 року було внесено відомості до ЄРДР, за номером з останніми цифрами 753, про кримінальне правопорушення щодо призначення членів Вищої ради правосуддя, а у листопаді 2019 року до ЄРДР внесли відомості, за номером з останніми цифрами 1732 — щодо незаконного призначення першого заступника Служби зовнішньої розвідки.
За каденції колишнього генпрокурора 3 березня 2020 року кримінальні провадження 753 (щодо призначення членів ВРП) та 1732 (щодо призначення першого заступника СЗР) об’єднали в одне провадження, якому автоматично присвоїли первинний номер з останніми цифрами 753.
Венедіктова стверджує, що в повідомленні про підозру Порошенку, яку вона підписала 10 червня, є посилання на ч. 4 ст. 27, ч. 4 ст. 41, ч. 4 ст. 426-1 Кримінального кодексу України. В постанові, якою доручено повідомити про підозру, в описовій частині є посилання на всі статті за якими кримінальне провадження розслідувалось, у тому числі і закриті, а доручення містило кваліфікацію за конкретним епізодом, у якому винесли повідомлення про підозру.
Також генпрокурорка згадала про допит Порошенка 30 червня. Вона зазначила, що він не відбувся у зв’язку із клопотанням сторони захисту про його перенесення на наступний день. Сторона захисту просить поєднати допит та обрання запобіжного заходу в один день. Слідство, каже генпрокурорка, не бачить в цьому перешкод.
Щодо обрання запобіжного заходу Порошенку — судове засідання відбудеться завтра.
«Вперше за роки незалежності України ми створюємо прецедент, який руйнує касту недоторканих. Тому, пропоную п’ятому президенту України продемонструвати співгромадянам власним прикладом повагу до закону, до створених правоохоронних органів та реформованих судів, та скористатись правом на захист у спосіб передбачений законом і доводити в суді свою невинуватість», — сказала Венедіктова у заяві.
Нагадаємо, 10 червня Державне бюро розслідувань вручило підозру Порошенку у справі про призначення заступника керівника Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка. Сталося це тоді, коли він прийшов на допит у ДБР.
Натомість представник Офісу генпрокурора, який не представився, хотів вручити підозру. Порошенко та його захисники називають такі діями незаконними, посилаючись на те, що повідомляти про підозру депутату має генеральний прокурор.
А ось Венедіктова переконує, що генпрокурор має всі законні підстави доручити іншим прокурорам здійснити письмове повідомлення про підозру. За її словами, це передбачено частиною 2 статті 481 Кримінального процесуального кодексу.
- Поділитися: