Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова звинуватила керівництво і прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у бездіяльності та обіцяє відреагувати на це. Прокурори САП наголошують, що Офіс генпрокурорки не може давати їм вказівки.

Про це йдеться у відеозверненні Венедіктової, яке опублікувала пресслужба Офісу генпрокурора.

«Вивчення стану організації розслідування кримінальних проваджень засвідчило про численні порушення та неналежне виконання службових обов‘язків керівництвом та прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури», — заявила генпрокурорка.

Вона зазначає, що у багатьох актуальних та резонансних провадженнях підозри високопосадовцям оголосили 2, 3 або 4 роки тому, але слідство досі не завершене, винні до відповідальності не притягнуті і багатомільйонні збитки не відшкодовані.

Генпрокурорка каже, що 24 березня на спільній нараді з керівниками Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (НАБУ і САП) узгодила заходи для протидії антикорупційним правопорушенням, але «минуло 2 місяці, а віз і нині там».

Вона також навела декілька прикладів, на її думку, поганої роботи САП. Зокрема назвала справу самовільного захоплення чиновником землі у Пущі Водиці.

«У листопаді 2019 року розслідування цієї справи було доручено детективам НАБУ. Прокурорами САП упродовж шести місяців після отримання цього провадження не було забезпечено виконання жодної слідчої та процесуальної дії, хоча попереднім органом досудового розслідування допитано понад 100 осіб та проведено 30 судових експертиз», — розповіла Венедіктова і додала, що в результаті через порушення розумних строків провадження закрили.

Генпрокурорка також дорікнула САП справами щодо розкрадання коштів на виконанні державного оборонного замовлення, щодо топ-керівника однієї з регіональних Служб автомобільних доріг, якого підозрюють у розкраданні 100 мільйонів гривень, щодо народного депутата України, якого з жовтня 2019 року підозрюють у заволодінні 93 мільйонами гривень «Укрзалізниці» та іншими.

«Ці кричущі факти системних прорахунків в організації роботи прокурорів САП свідчать про споглядацьку позицію та цілковиту відсутність адекватних заходів з боку керівництва цієї прокуратури, і така безпорадність не може більше залишатись без реагування Генерального прокурора», — заявляє очільниця Офісу генпрокурора.

Згодом прокурори спеціалізованої антикорупційної прокуратури відреагували на таку критику Венедіктової. Вони опублікували відкритий лист у якому заявили, що генпрокурорка та її заступники не мають права давати вказівки працівникам САП.

«Ми категорично не згідні з твердженням генпрокурора щодо нашої бездіяльності, відсутності результатів роботи та звинуваченнями у порушенні розумних строків в кримінальних провадженнях», — йдеться у листі.

Венедіктова натомість відповіла, що чекає від прокурорів САП «яскравих прикладів судових вироків корупціонерам у 2019-2020 роках, за які їм не соромно».

Поділитись: