Верещук про евакуацію з «Азовсталі»: розпочався новий раунд перемовин, почнуть із важкопоранених
Віцепрем’єр—міністерка Ірина Верещук наголошує, що наразі ведуться перемовини за посередництва Туреччини про евакуацію військових з «Азовсталі». Почати мають із важкопоранених.
Її слова цитує Мінреінтеграції.
Зазначається, що 12 травня представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста зустрічалися в рф для узгодження цього етапу спецоперації по евакуації з «Азовсталі».
В цілому, як зауважує Верещук, спецоперація матиме кілька етапів. Перший із них — саме евакуація важкопоранених.
«Ми почали новий раунд перемовин навколо дорожньої мапи спецоперації. Починаємо з важкопоранених. Є Червоний Хрест, вони сьогодні зустрічаються із росіянами. Провели з ними (МКЧХ — ред.), а також з ООН, перемовини та дали їм мандат. Ми хочемо, щоб був підписаний документ, як саме відбуватиметься евакуація з "Азовсталі", готуємося до підписання», — пояснила Верещук.
За її словами, на «Азовсталі» наразі перебувають не лише бійці батальйону «Азов». Там також є і солдати та офіцери ЗСУ, Національної поліції, прикордонники. І всі потребують порятунку: «Ми розуміємо, що хлопців треба рятувати!»
Віцепрем’єр-міністерка уточнила, що посередником у поточному раунді перемовин погодилась виступити Туреччина.
Перед цим Верещук казала, що Україна веде переговори з росією про евакуацію 38 важкопоранених (лежачих бійців) із заводу «Азовсталь» у Маріуполі. Після цього відбуватимуться перемовини про порятунок інших.
Ситуація на «Азовсталі»
4 травня російські війська прорвалися на територію «Азовсталі» — попри заяви росії, що завод вирішили взяти в облогу, а не штурмувати. Між українськими бійцями та окупантами тривають важкі бої.
У цей час Україна та росія за підтримки ООН домовилися про евакуацію цивільних, які ховались у бомбосховищах заводу. Евакуація розпочалася 1 травня, а 7 травня українська влада повідомила про те, що вдалося вивезти всіх жінок, дітей та літніх людей.
В «Азові» не можуть бути впевненими, що евакуювали всіх, оскільки немає спеціальної техніки, щоб розібрати завали. На території заводу є безліч загиблих серед цивільних та військових.
У Міноборони вважають, що наразі військова деблокада Маріуполя неможлива. Проте співкомандир полку ССО «Азов-Київ» Максим Жорін сказав нам, що зараз триває процес підготовки до військового розблокування «Азовсталі». Він наголошує, що це складна операція, яку неможливо провести в один етап. Спершу потрібно звільнити проміжні міста, а потім — і сам Маріуполь.
- Поділитися: