Верховний суд погодився з судами попередньої інстанції та вирішив, що Національне агентство з питань запобігання корупції в питанні оприлюднення декларацій посадовців СБУ та інших силовиків працює в межах закону.

Суд дійшов висновку: у тому, що агентство не оприлюднює декларації посадовців СБУ та інших структур, немає жодної бездіяльності НАЗК.

Адже для вказаних працівників існує окремий порядок подання декларацій, оскільки вони працюють на посадах або в органах, які дотичні до державної таємниці.

Своїм рішенням Верховний суд погодився з рішенням судів попередніх інстацій.

«Суди дійшли висновку про відсутність бездіяльності Національного агентства щодо затвердження ним відповідно до вимог статті 52-1 ЗУ «Про запобігання корупції» окремого порядку подання декларацій посадовими особами, які належать до кадрового складу розвідувальних органів або займають посади, перебування на яких становить державну таємницю», — зазначили в НАЗК.

Особливий порядок подання декларацій агентство розробило ще на початку 2017 року.

Проте в НАЗК зазначають, що особливий порядок подання декларацій для працівників кожної силової структури передбачає обов'язкове погодження з цією структурою. Нині — ці порядки до сих пір не погоджені (у НАЗК не вказують, йдеться про непогодження у всіх структурах чи лише в деяких).

 «У нас є 10 таких силових органів, представники яких подають декларації в закритий контур, який є в цих органах. Ми направили пропозиції щодо затвердження 10 порядків перевірки декларацій, окремо для кожного органу, які враховуватимуть специфіку цих органів. Я розраховую на те, що погодження порядків буде пришвидшено і у нас будуть документи, які дозволять розблокувати роботу з перевірки декларації таких осіб», — сказав голова Національного агентства Олександр Мангул.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile