Верховний суд підтримав позицію колишніх власників банку «Капітал» та скасував рішення Національного банку України про ліквідацію цього банку.

Про це повідомляє Finbalance з посиланням на рішення суду.

Таким чином Верховний суд залишив незмінним рішення судів нижчих інстанцій, зокрема Окружного адміністративного суду та Шостого апеляційного суду, які задовольнили позов акціонерів щодо скасування рішення НБУ про ліквідацію банку.

Рішення про виведення банку «Капітал» з ринку ухвалили у 2015 році. Тоді нацбанк ліквідував цей банк через скарги клієнтів щодо того, що установа вчасно не обслуговує свої зобов’язання. Також на рішення про банкрутство та ліквідацію банку вплинуло те, що більшість його активів знаходилися на окупованих територіях.

Раніше Верховний суд став на бік НБУ та визнав правомірним виведення з ринку «Омега-банку».

Раніше колишня голова Нацбанку Валерія Гонтарева повідомляла, що виведені з ринку банки-банкрути ліквідують повторно у разі їхнього повернення на ринок через рішення судів.

13 березня 2018 року Верховний суд визнав виведення банку «Хрещатик» з ринку незаконним. Проте банку не повернули ліцензію та не відновили його діяльність, оскільки не існує законодавчого механізму повернення банку на ринок.

Поділитись: