У Верховній Раді України підтримали закон щодо внесення змін до законодавства про пенсійне забезпечення, яким дозволила виплачувати пенсії по втраті годувальника курсантам та слухачам військово-навчальних закладів.

Верховна Рада дозволила виплачувати пенсії по втраті годувальника курсантам та слухачам військово-навчальних закладів.

За відповідний закон проголосували 3 квітня, йдеться на офіційному сайті парламенту.

Проектом пропонується надати право на призначення пенсії в разі втрати годувальника курсантам і слухачам військово-навчальних закладів та навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України і державної пожежної охорони до закінчення ними цих навчальних закладів, але не довше, ніж до досягнення 23-річного віку.

Цим законом депутати виправили помилку в ухваленому раніше законі «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», де курсанти військових навчальних закладів звільнялись від отримання пенсій по втраті годувальника.

Згідно з висновком комітету з питань національної безпеки, прийняття даного закону не спричинить додаткових витрат з держбюджету.

Раніше  Рада ухвалила рішення про призначення соціальної допомоги дітям у віці до 18 років (для учнів — до 23) у разі смерті одного з батьків.

Також Кабмін зрівняв одноразові виплати по втраті годувальника для сімей військових та правоохоронців.

Поділитись: