Правозахисники назвали переможців антипремії «Дискримінатор року». Ними стали народний депутат Антон Геращенко, Верховна Рада України і сільрада села Лощинівка на Одещині.

Правозахисники назвали переможців антипремії «Дискримінатор року». Ними стали народний депутат Антон Геращенко, Верховна Рада України і сільрада села Лощинівка на Одещині.

Оголошення результатів відбулося 12 грудня в Києві. За словами організаторів, усіх номінантів запросили, однак жоден із них на подію не з’явився.

У номінації «Найбільш небезпечна законодавча ініціатива» антипремію отримала Верховна Рада за вилучення понять «гендер» і «сексуальна орієнтація» із законопроекту про запобігання домашньому насильству, повідомив Громадському координатор проектів Freedom House в Україні Зорян Кісь.

«Нагорода, яку я сьогодні вручав — це була нагорода за скандал з ратифікацією Стамбульської конвенції Ради Європи на протидію домашньому насильству, але там побачили загрозу у словах «гендер» і «сексуальна орієнтація», — сказав він.

Кісь відзначив, що депутати перетворили обговорення законопроекту «у повний балаган» замість того, щоб захистити тисячі громадян від домашнього насилля. 

Сільська рада села Лощинівка отримала антипремію за «реально ганебний вчинок» – рішення примусово виселити ромську громаду із села.

Детальніше, в тексті Погром у Лощинівці: як розвивався конфлікт після вбивства 8-річної дівчинки - репортаж с місця події.

Народний депутат Антон Геращенко переміг у номінації «Язик мій – ворог мій» за пораду Надії Савченко «йти заміж і народжувати, а не займатися політикою» в інтерв’ю виданню «Кореспондент».

Спеціальну відзнаку отримав ресторан «Якіторія» за найбільш дискримінаційну рекламу – у цій номінації «перемогу» визначило голосування у соцмережах.

Як стверджують організатори антипремії, ресторан створив та розповсюдив «сексистську та дискримінаційну рекламну кампанію «Фестиваль японських пельменів гьозда».

Антипремію «Дискримінатор року» вручають із 2013 року. Минулого року «головними дискримінаторами країни» стали Верховна Рада, директор НСК та колишній мер Ужгорода.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Дискримінації»: фільм про ейджизм 20/51/84. 

Поділитись: