УКРАЇНА

Верховна Рада перейменувала місто Мукачеве

23 травня, 2017 18:50
УКРАЇНА/Верховна Рада перейменувала місто Мукачеве
Зберегти
Вигляд
Парламент проголосував постанову № 5188 про перейменування місто Мукачеве Закарпатської області на Мукачево.

Парламент проголосував постанову № 5188 про перейменування місто Мукачеве Закарпатської області на Мукачево.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

«За» проголосували 234 народні депутати.

Зазначається, що відповідніе перейменування відбувається не в рамках закону про декомунізацію, пише «Українська правда».

В пояснювальній записці до постанови йдеться, що перейменування ініціювали місцеві мешканці через необхідність виправлення помилки, яку допустили після приєднання території нинішньої Закарпатської області до складу Української РСР.

Повідомляється, що назва «Мукачеве» почала використовуватися у 1947 році.

«Разом з тим, у паспорті громадянина України та інших офіційних документах, а також у повсякденному вжитку мешканців міста переважно застосовується назва «Мукачево», — зазначається у записці.

Нагадаємо, Конгрес США підтримав перейменування вулиці посольства Росії у Вашингтоні на честь Нємцова.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини
Життя
11 лютого 2019
Депутати не підтримають закон про кримінальну відповідальність за «кнопкодавство» – автор проекту
Депутат від фракції «Народний фронт» Леонід Ємець, який є автором проекту закону про запровадження кримінальної відповідальності за неособисте голосування депутатів (№8461), вважає, що це скликання парламенту не підтримає цей проект. Цей закон депутати зареєстрували ще влітку 2018-го, але він так і не був проголосований парламент. У коментарі Громадському Ємець заявив, що парламент нинішнього скликання, на його думку, не підтримає цей закон: «На даний момент, з цим парламентом, який вже, мабуть, забув про свої обіцянки, що голосувати усі будуть особисто, і вже багато тих людей, які свого часу, в минулому скликанні, як і я, ходили у футболках «Голосуй особисто» і вимагали від «Партії регіонів» особистого голосування, ставши депутатами повторно, чомусь забули про цю свою обіцянку. Я зареєстрував законопроект, але наразі достатньої кількості голосів у парламенті, обраному за цією виборчою системою, очевидно немає», – наголосив депутат.Нагадаємо, рух ЧЕСНО повідомив, що карткою народного депутата із фракції «Блоку Петра Порошенка», президента Федерації футболу України Андрія Павелка декілька разів проголосували під час пленарного засідання Верховної Ради 7 лютого. Сам депутат в цей час перебував на 43-му Конгресі Спілки європейських футбольних асоціацій (УЄФА) у Римі.Законопроект №8461 про кримінальну відповідальність за «кнопкодавство», зареєстрували 8 червня 2018 року, а 11 червня документ надійшов на розгляд профільного комітету. Щоправда, за словами депутата, комітет так і не включив його до порядку денного./Марко Погуляєвський
Перевірено
Зберегти