УКРАЇНА

Верховна Рада пропонує зрівняти умови жінок та чоловіків в укладенні контракту для військової служби

5 квітня, 2018 20:39
УКРАЇНА/Верховна Рада пропонує зрівняти умови жінок та чоловіків в укладенні контракту для військової служби
Зберегти
Вигляд
Верховна Рада ухвалила у першому читанні зміни до закону «Про військовий обов'язок і військову службу» щодо уточнення питань військової служби за контрактом . Зміни стосуються можливості жінок укладати контракт до настання граничного віку проходження військової служби.

Верховна Рада ухвалила у першому читанні зміни до закону «Про військовий обов'язок і військову службу» щодо уточнення питань військової служби за контрактом. Зміни стосуються можливості жінок укладати контракт до настання граничного віку проходження військової служби.

Відповідний проект закону опублікований на сайті ВРУ.

Пропонується зняти вікові обмеження на укладання контрактів жінками для військової служби. У нинішній редакції закону про військовий обов'язок і військову службу жінки з відповідною освітою у віці від 18 до 40 років можуть поступати на контрактну військову службу.

У пояснювальній записці до проекту закону зазначається, що для чоловіків такого обмеження в нинішній редакції закону немає.

«З огляду, що граничний вік перебування в запасі військовозобов'язаних-жінок ... становить 50 років, жінки у віці від 40 до 50 років (на відміну від чоловіків) позбавлені можливості укладати контракт на проходження військової служби», — сказано в супровідному документі.

Також у законопроекті пропонують встановити право громадян укладати контракти на військову службу осіб рядового складу з 21 року.

«В останні три роки призов громадян на строкову військову службу здійснюється, починаючи з 20 років», — сказано в пояснювальній записці.

Нагадаємо, з 2 квітня і до кінця травня в Україні триватиме весняний призов на строкову військову службу.

Пов`язані новини