Життя

Верховна Рада ухвалила «безвізовий» пакет законопроектів

Життя/Верховна Рада ухвалила «безвізовий» пакет законопроектів
Зберегти
Вигляд

Верховна Рада прийняла безвізовий закон про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів щодо процедури арешту майна та інституту спеціальної конфіскації.

За прийняття закону за номером 4054 проголосували 252 народні депутати.

Закон покликаний забезпечити виконання рекомендацій ЄС, що має важливе значення для прискорення візової лібералізації, та забезпечення застосування інститутів «спеціальної конфіскації» і «арешту на майно» у чіткій відповідності з європейськими стандартами.

«Я закликаю всіх у цей святий день для кожного проголосувати за цей закон і дати можливість українцям реалізувати свою мрію», - заявив спікер Володимир Гройсман, говорячи про безвізовий режим.

Під час розгляду законопроекту низка депутатів, зокрема Сергій Власенко, Андрій Кожемякін та Олена Сотник пропонували низку правок, які не були ухвалені.

Згодом Рада прийняла закон 4055 про прокуратуру – другий з трьох останніх законів, необхідних для встановлення безвізового режиму з Євросоюзом. Його підтримали 302 депутати.

Виступаючи перед голосуванням з трибуни, лідер фракції БПП Юрій Луценко запропонував відмовитися від норми, що кандидат в прокурори повинен мати 5 років прокурорського стажу. Ця поправка була підтримана. Раніше на цьому наполягав Євросоюз.

Після цього депутати ухвалили зміни до закону про Агенцію з повернення та управління незаконно виведеним майном. Зміни до закону про Агенцію підтримав 261 народний депутат.

Законопроект надає Агенції значно ширші права з управління тими активами, які були арештовані або конфісковані через їх незаконне походження.

Також Агенція має право продавати арештоване майно, якщо його тривале зберігання призводить до зменшення вартості активів. Зарплатні службовців Агенції будуть залежати від ефективності її діяльності

Таким чином, Раде завершила ухвалення пакету президентських «безвізових» законопроектів. Всі три законопроекти були ухвалені в редакції, якої вимагав Євросоюз.

Раніше у Раді профільний комітет схвалив внесений президентом пакет «безвізових» законів.

12 лютого Порошенко вніс на розгляд ВР пакет з трьох законопроектів, спрямованих на виконання Україною критеріїв запровадження безвізового режиму з Європейським Союзом у сфері протидії корупції, визначивши їх невідкладними.

Президент також підписав ухвалені раніше Радою «безвізові закони».

/фото nv.ua/

Пов`язані новини