Життя

Верховна Рада ухвалила створення Інституту книги

Життя/Верховна Рада ухвалила створення Інституту книги
Зберегти
Вигляд

За законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення системи державного управління у сфері книговидавничої діяльності» проголосували 232 народних депутата.

Документ передбачає створення Українського інституту книги, який буде займатися формуванням політики держави у сфері культури й мистецтв. Його метою стане підтримка видавничої діяльності, популяризація читання, стимулювання перекладацької діяльності та популяризація української літератури у світі, йдеться у відповідному законопроекті.

Директором Інституту книги мають призначати переможця конкурсного відбору, терміном на п'ять років.

Однак, українські видавці до подібної новації ставляться скептично. Наприклад, Оксана Форостина, видавець, редактор часопису «Критика» в коментарі Громадське.Культура зазначила, що до проекту є кілька серйозних застережень.

«Відповідно до законопроекту «Український інститут книги» відноситься до сфери управління центрального органу виконавчої влади що реалізує державну політику у сферах культури та мистецтв. Якщо я правильно розумію, йдеться про Міністерство культури. Те, що це міністерство досі очолює пан Кириленко, не дає мені підстав сподіватися, що в Україні діють запобіжники від неадекватної кадрової політики в цій сфері. Відповідно до місії Інституту, він міг би перебувати в управлінні Міністерства закордонних справ України, думаю, це було би логічно, ефективно», – наголосила вона.

Водночас Олександр Красовицький, директор видавництва «Фоліо» зазначає, що загалом таке рішення – правильне. Але все буде залежати від фінансування. «Якщо фінансуватимуть, як бібліотеки, то можна і не починати. Потрібно щонайменше 50 млн на рік на пропаганду читання і стільки ж на переклад української літератури за кордон», – зазначив він.

Пов`язані новини