Війна

Верховна Рада закликає припинити війну в Сирії

Війна/Верховна Рада закликає припинити війну в Сирії
Зберегти
Вигляд

Верховна Рада України прийняла проект постанови №5214 «Про Звернення Верховної Ради України до міжнародних організацій, парламентів держав-членів ОБСЄ та Організації ісламського співробітництва щодо останніх подій в Сирії». За звернення проголосував 241 народний депутат.

Про це повідомляє сайт Верховної Ради України.

«Верховна Рада України закликає сторони збройного конфлікту в Сирії припинити активні бойові дії на всій території Сирії, зокрема в місті Алеппо, та дотримуватися режиму припинення вогню; закликає Раду Безпеки ООН створити міжнародну групу слідчих з розслідування військових злочинів режиму Ассада та його союзника - Російської Федерації», — йдеться у тексті звернення.

Зокрема звернення закликає Російську Федерацію припинити використовувати підрозділи Повітряно-космічних сил Збройних Сил в місцях  проживання цивільного населення, а також припинити використовувати збройний конфлікт в Сирії як випробувальний полігон для новітніх видів озброєнь.

«Верховна Рада України звертається до міжнародних організацій, ООН, США, Європейського Союзу із закликом посилити тиск на режим Путіна з метою примушення Російської Федерації дотримуватися норм міжнародного права захисту прав людини та міжнародного гуманітарного права в ході збройного конфлікту на території Сирії», — зазначається у зверненні.

Нагадаємо, за даними ООН, Інтенсивний наступ сирійських урядових військових сил за підтримки Росії на східну частину Алеппо може призвести до повного зруйнування міста за два місяці.

Раніше президент Росії Владімір Путін ратифікував угоду щодо безстрокового розміщення російської авіагрупи на території Сирії.

Новообраний генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що його пріоритетним напрямком на цій посаді стане закінчення військового конфлікту в Сирії.

Пов`язані новини