Політика

Верховний Суд Іспанії скасував європейський ордер на арешт Пучдемона

5 грудня, 2017 13:29
Політика/Верховний Суд Іспанії скасував європейський ордер на арешт Пучдемона
Зберегти
Вигляд
Суддя Верховного суду Іспанії відкликав європейські ордери на арешт відстороненого очільника уряду Каталонії Карлеса Пучдемона та чотирьох міністрів. Про це повідомляє каталонське медіа TV3.

Суддя Верховного суду Іспанії відкликав європейські ордери на арешт відстороненого очільника уряду Каталонії Карлеса Пучдемона та чотирьох міністрів.

Про це повідомляє каталонське медіа TV3.

Іспанська суддя наказала повідомити своє рішення бельгійській владі.

За повідомленнями місцевих медіа, суддя взяла до уваги бажання екс-чиновників співпрацювати. Скасування європейського ордеру означає, що тепер Пучдемон та каталонські екс-міністри можуть безперешкодно повернутися в Іспанію, брати участь у виборах і в разі перемоги, стати членами регіонального парламенту.

У Каталонії заплановані позачергові вибори на 21 грудня. Передвиборча кампанія уже розпочалася. Перебуваючи у Бельгії, Пучдемон заявив, що братиме у них участь.

Експерти, однак, висловлюють думку, що скасування європейського ордеру може бути «іспанською пасткою», і припускають, що екс-чиновників можуть затримати на кордоні.  

Пучдемона та колишніх каталонських чиновників звинувачують у заколоті, розтраті державних коштів та непокорі уряду.

Європейський ордер на арешт Пучдемона іспанський суд видав на початку листопада. З кінця жовтня, після того, як Сенат Іспанії призупинив декларацію про незалежність Каталонії, Пучдемон та кілька його соратників перебувають у Бельгії.

2 листопада Національна судова колегія Іспанії заарештувала вісьмох членів відстороненого від влади уряду Каталонії, зокрема й віце-президента Уріола Жункераса. 4 грудня шістьох із них звільнили під заставу.

1 жовтня в Каталонії відбувся референдум про незалежність від Іспанії. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Найдовша Каталонська незалежність»: дві реальності однієї Іспанії.

Пов`язані новини