УКРАЇНА

Суд РФ не задовільнив апеляцію українців Клиха та Карпюка

УКРАЇНА/Суд РФ не задовільнив апеляцію українців Клиха та Карпюка
Зберегти
Вигляд
Вирок від 26 травня 2016 року про ув'язнення Станіслава Клиха і Миколи Карпюка до 20 і 22,5 років російський суд залишив без змін.

Верховний суд Росії підтвердив вирок українцям Миколі Карпюку та Станіславу Клиху, які були засуджені до 22,5 і 20 років позбавлення волі. 

Про це повідомляє кореспондентка Громадського. 

На розгляд апеляційної скарги адвокатів засуджених до Верховного суду приїхала депутатка Надія Савченко. Карпюк та Клих брали участь в засіданні по відеозв'язку з СІЗО в Грозному. 

У процесі судового засідання адвокат Ілля Новіков вказав на особисту зацікавленість державного обвинувача Юнусова, який приховав від суду той факт, що був потерпілим в іншій справі проти Станіслава Клиха, але продовжував представляти у суді державу, а отже мав конфлікт інтересів.

Суд РФ задовільнив клопотання адвокатів засуджених, але все одно прийняв рішення не змінювати вирок суду в Грозному.

Представники захисту повідомили, що готові звертатися до Європейського суду з прав людини, або боротися за обмін чи повернення засуджених в Україну. 

Адвокат Докка Іцлаєв впевнений, що Європейський суд задовільнить скасування вироків Карпюку та Клиху, передає кореспондентка Громадського. 

Нагадаємо, 26 травня суд Чечні засудив Карпюка до 22,5 років ув'язнення, Клиха - до 20 років. Їх звинуватили у вбивстві російських військових у Грозному в 94 — 95 роках. Водночас, стороною обвинувачення не було надано жодних доказів того, що Клих і Карпюк перебували у Чечні у цей період.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кавказькі полонені: два роки до вироку Карпюку і Клиху. 

Пов`язані новини