ENRU

Верховний суд України відмовив «Газпрому» у розгляді скарги на стягнення штрафу

Верховний суд України не прийняв заяви російського «Газпрому» у розгляді скарги на стягнення штрафу в розмірі $6,7 мільярдів.

Про це повідомляє ВСУ, передає «Інтерфакс-Україна».

«Обговоривши доводи заяви та дослідивши прикладені до нього матеріали, колегія суддів вважає, що подана заявка не обґрунтована прикладами до нього доказами. Відповідно до статті 11121 Господарського процесуального кодексу України Верховний суд України відмовляє у допуску до виробництва, якщо подана заявка є необґрунтованою» , — ідеться у повідомленні.

У лютому 2016 року АМКУ вирішив накласти на «Газпром» штраф у 85, 9 млрд після аналізу ринку транзиту природного газу через територію України.

Відомство виявило зловживання положенням і обмеження інтересів НАК «Нафтогаз України».

В «Газпромі» вважають, що АМКУ не може регулювати це питання, а всі претензії повинні вирішуватися через Стокгольмський арбітраж.

«Газпром» намагався оскаржити штраф АМКУ, однак через неналежне оформлення позовної заяви, перша інстанція відмовилася розглядати скаргу. Після того, як «Газпром» не сплатив штраф протягом 2 місяців, АМКУ нарахував 100% пеню. Сумарно «Газпром» має заплатити 172 млрд грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Глава «Нафтогазу» заявив про відсутність компромісу з «Газпромом» щодо ціни на газ

Підписуйтесь на наш канал у Telegram