Касаційний адміністративний суд Верховного суду визнав незаконною люстрацію та скасував рішення про звільнення колишнього голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів Ігоря Самсіна з посади судді Верховного суду.

Касаційний адміністративний суд Верховного суду визнав незаконною люстрацію та скасував рішення про звільнення колишнього голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів Ігоря Самсіна з посади судді Верховного суду.

Про це повідомляє прес-служба суду.

«Суд задовольнив позовні вимоги позивача, визнав незаконним та скасував рішення Вищої ради правосуддя від 25 квітня 2017 року № 988/0/15-17 про визнання порушення суддею Верховного Суду України вимог щодо несумісності та звільнення його з посади», — йдеться у повідомленні.

Також суд скасував ухвалу Вищої ради правосуддя від 23 травня 2017 року про залишення без розгляду заяви Самсіна про звільнення з посади судді Верховного Суду у відставку.

Суд зауважив, що «люстрація може бути використана тільки для усунення або суттєвого зменшення загрози, яку становить суб’єкт люстрації».

«Надаючи оцінку спірному рішенню ВРП з урахуванням принципів Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського Суду з прав людини, колегія суддів встановила порушення принципу пропорційності, оскільки в цьому випадку втручання у права особистості (звільнення позивача на підставі порушення вимог щодо несумісності) не виправдовують мету люстраційного процесу», — йдеться у заяві.

У рішенні також зазначено, що позивач мав намір самостійно відсторонитися від здійснення державної влади, надавши заяву про відставку 11 липня 2016 року, що вже було б результатом, на який спрямована люстраційна процедура.

Суд наголосив, що обмеження, застосовані до позивача — «непропорційні, невиправдані та такі, у яких немає необхідності у демократичному суспільстві».

Самсін став суддею Верховного Суду у 1995 році, у 2003 році парламент обрав Самсіна суддею безстроково.

У 2015 році до Вищої ради юстиції надійшли звернення Міністерства юстиції про порушення вимог щодо несумісності суддею Верховного Суду Самсіним Ігорем.

У квітні 2017 року Вища рада правосуддя звільнила екс-голову Вищої кваліфікаційної комісії суддів у 2010-2014 роках, суддю Верховного Суду Ігоря Самсіна.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile