Верховний Суд України заборонив перераховувати засудженим термін ув'язнення згідно із «законом Савченко» після його скасування 20 червня 2017 року.

Верховний Суд України заборонив перераховувати засудженим термін ув'язнення згідно із «законом Савченко» після його скасування 20 червня 2017 року.

Відповідний висновок суд надав за зверненням Генпрокуратури, йдеться у повідомленні постанови.

Повідомляється, що об’єднаною палатою Верховного Суду у постанові від 6 червня за ініціативою ГПУ надано правовий висновок щодо застосування норми закону Савченко (ч. 5 ст. 72 КК України в редакції Закону України від 26.11.2015).

«У висновку Верховного Суду зазначено, що правила зарахування попереднього ув’язнення до строку позбавлення волі чи інших видів покарання, передбачених у ч. 1 ст. 72 КК України, не можна вважати такими, що визначають «караність» або «інші кримінально-правові наслідки діяння» у розумінні ч. 2 ст. 4 КК України», — йдеться у повідомленні.

З урахуванням викладеного, «закон Савченко» не застосовується після набрання 21 червня 2017 року чинності новою редакцією цієї норми.

«Попереднє ув’язнення зараховується у строк покарання із розрахунку один день такого ув’язнення за два дні позбавлення волі лише на час дії цього Закону», — додали у ГПУ.

Наголошується, що висновки Верховного Суду є обов’язковими для всіх суб’єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права.

Нагадаємо, що так званий «закон Савченко», який передбачає зарахування одного дня попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі, був підписаний 23 грудня 2015 року президентом України Петром Порошенком.

На думку одних фахівців з кримінального права «закон Савченко» був реалізований «на двійку», незважаючи на хороші наміри. Натомість інші правозахисники заперечували взаємозв’язок «закону Савченко» із випадками рецидиву у тих, хто вийшов на свободу завдяки новій нормі.

Верховна Рада скасувала «закон Савченко» у травні минулого року, у у червні його підписав президент Петро Порошенко.

Поділитись: