Делегація Парламентської Ассамблеї Ради Європи (ПАРЄ) за підсумками візиту до України висловила стурбованість незбалансованим висвітленням виборів з боку олігархічних ЗМІ та погрозами деяких спостерігачів застосувати силу.

Делегація ПАРЄ, яка перебувала в Києві 6-7 березня, оцінювала передвиборчій клімат в Україні.

Делегати дійшли висновку, що Центрвиборчком добре підготувався до голосування, а Україна в цілому готова до проведення вільних демократичних виборів, але є низка критеріїв, які потребують поліпшення.

Так, у ПАРЄ вважають, що безпрецедентно велика кількість кандидатів і спостерігачів може створити проблеми в день голосування.

«Делегація висловлює жаль через те, що свобода слова в Україні обмежена тим фактом, що ЗМІ, які здебільшого належать олігархам, замість збалансованого представлення передвиборчого середовища виступають як канали зв’язку з громадськістю для окремих кандидатів», — йдеться у висновку ПАРЄ.

Також делегація отримала повідомлення про зловживання адміністративним ресурсом, зокрема про стирання граней між президентською та виборчою діяльністю.

«Делегація також дуже занепокоєна чутками про інтенсивні зусилля деяких кандидатів щодо створення систем підкупу виборців», — розповіли в ПАРЄ.

Крім того, в парламентарів викликали тривогу заяви «відомих воєнізованих формувань», що виступатимуть як спостерігачі, про можливе застосування сили в день голосування.

Також делегація із жалем сприйняла той факт, що на виборах президента мало жінок-кандидатів.

Раніше речник «Національних дружин» Ігор Вдовін заявив, що спостерігачі організації готові застосувати силу, якщо виявлять фальсифікації під час голосування.

Через цю заяву ЦВК звернулась до поліції та Служби безпеки.

Нагадаємо, 8 березня ЦВК затвердила остаточний список кандидатів у президенти: їх 39.

31 грудня в Україні розпочалася передвиборча кампанія виборів президента-2019. Голосування у першому турі виборів президента України відбудеться з 8:00 до 20:00 31 березня. Офіційні результати голосування українців мають оприлюднити не пізніше 10 квітня. Якщо буде другий тур, він відбудеться 21 квітня

Поділитись: