Сенатор від штату Вермонт Берні Сандерс лідирує в кокусах Демократичної партії в штаті Невада. Йому віддали 46,6% голосів.

Про це повідомляє CNN.

На другому місці ексвіце-президент США Джо Байден — 19,2% голосів, на третьому — мер міста Саут-Бенд штату Індіана Піт Бутіджедж із 15,4% голосів, на четвертому — сенаторка від штату Массачусетс Елізабет Воррен з 10,3% голосів. Замикає п'ятірку сенаторка від штату Міннесота Емі Клобушар з 4,5% голосів.

Раніше на кокусах в Айові переміг Піт Бутіджедж, а Берні Сандерс був на другому місці.

За результатами праймериз у Нью-Гемпширі переміг сенатор від штату Вермонт Берні Сандерс. З невеликим відривом за ним іде мер міста Саут-Бенд американського штату Індіана Піт Бутіджедж. А замикає п'ятірку Джо Байден.

З лютого по червень 2020 року в кожному американському штаті, а також на деяких заморських територіях США (де, втім, не проходить голосування за президента), відбудуться свого роду «мінівибори» кандидатів для участі у виборах у листопаді 2020 року.

Залежно від населення кожен штат має певну кількість делегатів, які беруть участь у з’їздах партій після згаданих «мінівиборів» — як правило, в липні. Кількість делегатів, які підтримують того чи іншого кандидата, залежить від відсотка голосів, які той набрав. Голосування відбувається за округами, тому найбільша кількість голосів не завжди гарантує перемогу у відсотковому співвідношенні.

«Мінівибори» в штатах проходять у двох форматах — це праймериз і кокуси. Під час праймериз американці відмічають у бюлетенях ім’я їхнього фаворита і кидають його в урну. Під час кокусів кожен виборець у штаті приходить до певного місця — це може бути церква, школа чи навіть урядова будівля — і публічно виголошує свою підтримку тому чи іншому кандидату.

Поділитись: