Від 3 до 10 років за мародерство і викрадення української техніки: депутатка розповіла, як працюватиме закон

Верховна Рада посилила кримінальну відповідальність за викрадення на полі бою речей українських захисників та мародерство.

Законопроєкт №7124 депутати ухвалили 3 березня, голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк розповіла, як він буде діяти.

Так, мародерство як воєнний злочин каратиметься позбавленням волі від 3 до 10 років. Водночас воєнним злочином буде вважатись також і винесення будь-яких речей, зброї чи техніки за межі поля бою.

Так, за крадіжку (ч. 4 ст. 185 ККУ) в умовах воєнного стану можна отримати від 5 до 8 років; за грабіж — від 7 до 10 років ув'язнення (ч. 4 ст. 186 ККУ); за розбій — від 8 до 15 років ув'язнення (ч. 4 ст. 187 ККУ); за вимагання — від 7 до 12 років (ч. 4 ст. 189 ККУ); за привласнення, зловживання службовим становищем — від 5 до 8 років (ч. 4 ст. 191 ККУ).

«Ми посилюємо відповідні покарання за привласнення чужого майна на полі бою або використання трагічних обставин, бойових дій для власної наживи через пограбування українців, зокрема й убитих або поранених», — розповіла Олена Шуляк.

Нагадаємо, Верховна Рада 3 березня ухвалила низку законів, якими зокрема дозволила націоналізувати все російське майно в Україні й посилила відповідальність за мародерство, диверсії та держзраду.

Що відбувається в Україні?

У ніч проти 24 лютого президент росії володимир путін у відеозверненні заявив про початок «спеціальної військової операції» проти України. У низці українських міст прогриміли вибухи.

Перші удари окупанти завдали о 5 ранку по військовій інфраструктурі: аеродромах, центрах військового управління та складах ресурсів. В Україні запровадили воєнний стан. 20 областей України та декілька міст окремими рішеннями ввели комендантську годину.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.

У Генштабі повідомили про втрати російських окупантів з 24 лютого по 5 березня, які становлять понад 10 000 людей, 269 танків, 945 бойових броньованих машин, 105 артилерійських систем, 19 засобів ППО, 39 літаків, 40 гелікоптерів тощо. Дані уточнюються.