ENRU

Від Антарктиди може відколотись айсберг завбільшки з чверть Черкащини

Від льодовика Ларсена, розташованого біля узбережжя Антарктичного півострова в Антарктиді, може незабаром відколотись айсберг площею близько 5 тисяч квадратних кілометрів.

Про це пише Science Alert.

Вчені дійшли висновку щодо руйнування льодовика, проаналізувавши нові космічні знімки.

На фото помітна масштабна тріщина на крижаному шельфі льодовика, яка з'явилась і почала збільшуватись у кінці травня.

Вчені прогнозують, що айсберг може відколотись від льодовика за декілька тижнів.

«Я очікую, що це станеться досить швидко, протягом декількох днів або тижнів», — зазначив науковий співробітник Геологічної служби США Ден Макграт.

Вчені з Університету Суонсі у Великобританії кажуть, що з 25 травня по 31 травня тріщина на льодовику збільшилась на 18 км.

Площа айсберга, який може відколотись, становить 5 180 кв км. Це еквівалентно чверті площі Черкаської області, яка становить 20 900 кв км.

Вони також зазначили, що льодовик Ларсена після розлому може стати «менш стабільним». Ця подія може підвищити рівень моря, застерігають вчені.

Льодовик Ларсена — шельфовий льодовик біля узбережжя Антарктичного півострова, названий на честь норвезького капітана Ларсена, що досліджував узбережжя Антарктичного півострова.

Льодовик Ларсена складався із трьох великих льодовиків — Ларсен А, Ларсен B і Ларсен C. Досі зберігся лише льодовик Ларсен C).

Підписуйтесь на наш канал в Telegram