Компанія Kodak, яка колись була одним з найвідоміших брендів у світі фотографії, а згодом збанкрутіла у 2012 році, перетворилася на фармацевтичну компанію й отримала від уряду США кредит на $756 мільйонів.

Про це повідомляють BBC та The Wall Street Journal.

Як вказують видання, на такий крок влада йде, щоб боротися із залежністю від ліків, вироблених в інших країнах.

Звістка про вихід колишнього виробника фотографічної плівки на фармацевтичний ринок спровокувала великий зліт акцій Kodak — на понад 60% у день анонсування.

«Kodak пишається тим, що є частиною посилення самодостатності США у виробництві основних фармацевтичних інгредієнтів, необхідних нам для забезпечення безпеки наших громадян», — заявив виконавчий голова компанії Джим Континенза.

Він також заявив, що для досягнення масштабного виробництва знадобиться 3-4 роки.

«Якщо ми дізналися що-небудь зі світової пандемії, то це те, що американці сильно залежать від закордонних мереж постачання своїх основних лікарських засобів», — заявив речник Білого дому Пітер Наварро.

Президент США Дональд Трамп назвав це «однією з найважливіших угод в історії фармацевтичної промисловості США», зазначивши, що Kodak є «великою американською компанією».

Kodak — не єдина фотографічна фірма, яка спрямовує свої сили на виробництво ліків. Японський Fujifilm працює над потенційною вакциною від COVID-19 і сподівається незабаром розпочати випробування на людях.

Трохи історії про компанію

Компанія Eastman Kodak була заснована Джорджем Істменом у 1888 році. Фотоапарат Brownie був одним з найпопулярніших у компанії й допоміг їй стати домінантним гравцем у фотоіндустрії.

Компанія виробляла все, що пов'язане з фотографією: камери, об'єктиви (Kodak lenses), плівку, хімікати, інші продукти, пов'язані з обробкою зображень, наприклад, принтери. На піку в компанії працювали понад 145 тисяч людей, але зараз кількість людей складає близько 5 тисяч.

Свого часу винайдення фотоплівки й малоформатної фотографії зробило концерн багатим. Однак Kodak проґавив розвиток цифрової фотографії. Врешті-решт підприємству, яке мало за плечима 130-річну історію, довелося пережиту низку вкрай складних років.

Попри свій довгий успіх, у січні 2012 року компанія Kodak оголосила про своє банкрутство з боргами на суму близько 7 мільярдів доларів США. Водночас вже восени наступного року виплатила всі борги, виконала плани реструктуризації й оголосила про вихід з банкрутства.

З 2016 компанія оголосила про поновлення виготовлення фотоапаратів серій FZ i AZ, камерафону (смартфону) Ektra. У 2017 оголосила про випуск нових бюджетних суперзумів.

Поділитись: