УКРАЇНА

Від Закарпаття до передової на Донбасі: як відзначають День прапора України

УКРАЇНА/Від Закарпаття до передової на Донбасі: як відзначають День прапора України
Зберегти
Вигляд

23 серпня в Україні відзначається День Державного прапора. По всій країні відбуваються різноманітні заходи, присвячені цій даті.

У Києві президент Петро Порошенко разом з донькою загиблого героя України Володимира Рибака підняв стяг на Софійській площі під час церемонії з нагоди Дня Державного прапора.

У Полтаві відбувся флешмоб – мешканці міста передавали один одному, із рук у руки величезний стяг України.

У Дніпрі до Дня Державного прапора Дніпропетровська обласна державна адміністрація прикрасила стіни будівлі синьо-жовтою підсвіткою.

Монтували світлодіодний прапор три тижні. Його довжина понад 60 метрів, ширина – майже 30 метрів. На фасаді будівлі ОДА встановили 110 прожекторів з 2 328 світлодіодами.

«Найскладніше було добитися жовтого кольору – застосували світлодіоди бурштинового та зеленого кольорів. Вони разом дали жовтий колір того відтінку, який є на Державному прапорі», — розповідає Юрій Голик, заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Прапор на будівлі світитиметься щодня, вмикатимуть підсвітку разом із зовнішнім освітленням вулиці.

В Ужгороді виготовили рекордний для Закарпаття 100-метровий стяг, урочиста піша хода пройшла від площі Духновича до площі Народної.

На лінії зіткнення на Донбасі в районі Мар’їнки Донецької області українські військові до Дня Державного прапора встановили український стяг на підконтрольній бойовикам території – за 10-15 метрів від першої лінії оборони.

«Це, вже навіть не «сіра», а «червона зона». Це вже їхня територія – 10-15 метрів від їхнього першого окопу. Це мій перший прапор, який я повісив. Вони зранку просипаються – і тут така несподіванка – український прапор», – сказав військовий батальйону «Донбас-Україна» з позивним «Боцман».

За його словами, українські військові повісили вже 5 прапорів за останні чотири місяці на окупованій території Донбасу.

Слід зазначити, що в ніч перед Днем прапора Мар'інку обстріляли з мінометів. Поранення отримали щонайменше 6 військових. Проте вранці, місцеві мешканці разом із військовими підняли прапор Украіни на центральній площі міста.

Пов`язані новини