ENRU

Від заходу до світанку: як у Києві відбуватиметься ніч музеїв

20 травня багато музеїв світу трохи змінюють свій розклад і відчиняють свої двері після заходу сонця. Ось що буде відбуватися вечорами в музеях Києва.

Національний художній музей: радянський Львів та Шива

20 травня, з 20:00 до 23:00​

Нічна програма НХМУ не зовсім нічна — вона запланована з 20:00 до 23:00. Під час неї можна буде побачити виставку «Львів. Союзники» кураторів Станіслава Сілантьєва і Галини Хорунжої про культуру, побут й індустріальні досягнення Львова в радянські часи.

Виставка "Союзники", фото: Андрій Шурпенков

Також відвідувачі зможуть подивитися фільм про українського художника та філософа Федора Тетянича, взяти участь в інтелектуальній грі «Приховані історії» і послухати гурт Shiva the Destructor.

Музей-квартира Павла Тичини: вечірка у поета

20 травня, з 21:00 до 6:00

У квартирі Тичини вечірка. Джаз, музика 20-х, перегляд шедеврів кіно, літмайданчик, ігри 20-х — сподіваємось, домівка поета та партдіяча зможе вмістити усіх глядачів.

Музей Івана Гончара: Ніч танцю просто неба

19 травня, з 21:00 до 6:00

Сороміцькі табуойвані пісні у музеї! Танці від вечора і до світанку просто неба! А ще екскурсія музеєм, що розповість про ночі, в які заборонено спати, та про роботу, яка виконувалася лише в ночі.

Також впродовж ночі презентують мультимедійний проект дизайнерів Ольги Лістунової та Марка Отога. Вони намалювали українську пісню «Грушка» в сучасній стилістиці. Результатом стало анімаційне відео та серія колажів.  

Колажі Ольги Лістунової та Марка Отога

Крім того, на гостей чекає справжня козацька ватра. І не забувайте про сороміцькі пісні!

Музей історії Києва: Варяги під місяцем

20 травня, з 18:00 до 2:00

З часів Рюриковичів (які були варягами), Київ пов'язаний зі Скандинавією. Схоже, про це вирішив нагадати музей історії Києва, де в ніч з 20 на 21 травня відбудеться масштабна подія, присвячена культурі скандинавських країн. Організатори вирішили не обмежуватися класичною експозицією, тому чекайте на дискусії, майстер-класи, лекції з історії та літератури. Ну і куди без музики, кіно й окремої дитячої зони. Цікаво, вона теж буде в скандинавському стилі?

Національний музей історії України: Віднайдені у часі

20 травня, з 22:30 до 5:30

НМІУ пропонує незвичний квест, відтворивши фантастичний фільм у стінах музею. Відвідувачі зможуть подорожувати у часі, рухаючись від залу до залу, відповідаючи на питання та дотримуючись правил гри. Нічні пригоди закінчаться на світанку, який можна буде зустріти на Старокиївській горі.

Упродовж «Ночі в музеї» в холі НМІУ працюватиме лаунж-зона, де можна буде перепочити, переглянути фільм, послухати музику та зіграти у стародавні ігри.

Національний музей Тараса Шевченка: зворотня сторона музею

20 травня, з 12:00 до 22:00

Музей відкриє свої потаємні приміщення, якими спочатку проведуть екскурсію, а потім організують квест (як бачимо, надзвичайно популярна розвага в нічному музеї). Крім того, заплановано ексурсію «Малюнки, що оживають», концерт Лесі Горової та перегляд фільмів під зорями. Шкода, лиш, що не під гудіння хрущів.