В уряді спростували інформацію, поширену у деяких медіа, щодо зменшення обсягів видатків на потреба оборони. Так, за словами прем'єр-міністра Олексія Гончарука, у 2020 році видатки на оборону навпаки зростуть.

Про це Гончарук повідомив під час брифінгу з міністеркою фінансів Оксаною Маркаровою щодо питань оборонного бюджету на 2020 рік, який відбувся у Кабміні 8 жовтня.

«У публічній площині обговорюється, що «зрада», що ми плануємо скоротити видатки на оборону, скороти які-небудь соціальні пільги. Наступного року видатки на оборону буде навіть збільшено», — повідомив Гончарук.

Маркарова зазначила, що у бюджеті на 2020 рік уряд передбачив збільшення видатків лише на Міністерство оборони до 136,6 мільярда гривень. «Це 3% (від ВВП — ред.) і на цьому наполягав президент». Крім Міноборони, видатки на оборону отримують ще й інші відомства.

Зазначимо, що у проєкті закону про державний бюджет на 2020 рік видатки на оборону збільшаться на 33,8 мільярда гривень — до 245,8 мільярда гривень.

Раніше колишній секретар РНБО Олександр Данилюк повідомляв, що Україна не зменшить видатки на оборону навіть після закінчення війни.

Поділитись: