Відбулось підготовче засідання у справі побиття поліцейськими студентів-акторів у січні 2014

У Подільському районному суді Києва відбулось підготовче засідання у справі побиття поліцейськими карного розшуку у січні 2014 року студентів театрального факультету університету імені Карпенка—Карого. Слухання справи по суті призначили на 8 листопада на 12:00.
Про це передає кореспондентка hromadske із зали суду.
Під час засідання потерпілий Вадим Ковальов просив відводу прокурору, суд відмовив у задоволенні клопотання. Адвокат обвинувачених просив отримати документ допиту свідка, суд зазначив, що це не предмет розгляду підготовчого засідання.
Наразі у справі двоє обвинувачених — експоліцейські Сергій Киринчук та Іван Гайдашук. Їх обвинувачують у тому, що 20 січня 2014 року вони затримали шістьох студентів за нібито «організацію масових заворушень» та направили їх у відділок поліції, де за даними слідства, Іван Гайдашук підробив документи на підставі яких чотирьох студентів суд направив під домашній арешт, ще двох — до СІЗО. Разом з тим, за даними слідства, при затриманні поліцейські застосовували силу до студентів. Найбільше постраждав Вадим Ковальов, його зі струсом мозку направили до лікарні. Зараз він у справі єдиний потерпілий, інші студенти є свідками.

Один з обвинувачених Сергій Киринчук є чинним працівником поліції.
Івану Гайдашук інкримінують чотири статті Кримінального кодексу України:
- незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, якщо це діяння було вчинене службовою особою або із застосуванням фізичного насильства (340 стаття ККУ)
- перевищення влади або службових повноважень, якщо воно супроводжувалося насильством, застосуванням зброї або болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого (365 стаття ККУ)
- службове підроблення (366 стаття ККУ)
- зловживання владою або службовим становищем зі спричиненням тяжких наслідків ( 364 стаття ККУ),
Сергію Киринчуку — дві:
- незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, якщо це діяння було вчинене службовою особою або із застосуванням фізичного насильства (340 стаття ККУ)
- перевищення влади або службових повноважень, якщо воно супроводжувалося насильством, застосуванням зброї або болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого (365 стаття ККУ).
- Поділитися: