У Чернівецькій області Кіцьманський район знову потрапив до «червоної» зони карантину, «вибух» коронавірусу стався через три масові весілля.

Про це на брифінгу розповів глава Чернівецької ОДА Сергій Осачук.

«Велелюдні весілля в буковинському стилі із розмахом, 300, 400, 500 гостей на одному весіллі. Три таких весілля і загнали весь район у так звану червону зону», — наголосив він.

За словами глави ОДА, вже зараз коронавірус підтвердили у 20% гостей цих весіль, ще куди більше число людей перебувають поки у статусі контактних осіб.

Головна санітарна лікарка області Наталія Гопко уточнила, що 20% є лише попереднім показником, бо тестування продовжується.

Осачук також розповів, що загалом на Буковині близько сотні жителів щодня отримують підтверджений діагноз, хоча місяць тому було близько 20.

«Пояснення цієї ситуації лежить на поверхні. Після суттєвих послаблень карантинних обмежень більшість людей абсолютно легковажно перейшла жити у формат нормального вільного укладу життя», — сказав він.

Не відстає від «успіхів» Буковини й вся велика Україна загалом, де вже третю добу фіксують рекордну кількість підтверджених випадків COVID-19 на добу.

Також сьогодні, 7 серпня, комісія з питань ТЕБ і НС внесла зміни до поділу країни на зони карантину.

А що це за зони такі?

В Україні з 3 серпня набув чинності поділ країни на чотири зони за рівнем поширення коронавірусу: на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зону. Детальніше про те, як їх визначають, ми писали тут. Ось які обмеження діють у кожній із зон:

Поділитись: