ENRU

Відключення електроенергії в Україні було хакерською атакою — експерти

Перебої в подачі електроенергії, що зачепили частину Києва у грудні минулого року, були результатом хакерської атаки. Про це заявляє компанія з кібер-безпеки Information Systems Security Partners, передає BBC.

Відключення сталося близько опівночі 17 грудня. Світла не було більше години.

Таким чином частина мешканців Києва та станції Північна залишились без світла до першої години ночі.

ISSP пов'язує інцидент зі зламом та відключенням електроенергії в 2015 році. Тоді це зачепило 225 тис. людей.

У компанії сказали, що кілька нещодавніх хакерських атак в Україні пов'язані.

Відключення електроенергії у грудні 2016 коштувало компанії близько однієї п'ятої від загального обсягу споживання електроенергії Києва в аналогічний період доби, заявили тоді в «Укренерго».

Атака сталася на наступний день після ще маштабнішого хакерського зламу регіональної компанії постачання електроенергії.

Пізніше у зламі звинуватили російські спецслужби.

ISSP, що вивчає кібер-атаки від імені «Укренерго», заявляють, що злами 2015 та 2016 пов'язані між собою та ще з кількома хакерськими зламами систем державних органів, що були здійснені в грудні.

Йдеться, зокрема, про злами залізничної системи, кількох міністерств та пенсійного фонду.

«Атаки 2016 та 2015 не сильно відрізняються — єдина відмінність між ними в тому, що у 2016 вона була масштабнішою та організованішою», — сказав голова лабораторій ISSP Олексій Ясинській.

Він також додав, що над нападом працювали кілька кримінальних груп. Вони, ймовірно, експериментували з різноманітними техніками, які можуть бути використані в різних країнах для диверсій.

«Атака 2016 року не мала би призвести до тривалих та серйозних наслідків. Це було більш схоже на демонстрацію сили», — сказала експертка Honeywell Industrial Cyber Security Lab Марина Кротофіл, яка також брала участь у дослідженні.

Нагадаємо, Петро Порошенко заявляв, що за останні два місяці року хакери здійснювали напади на державні органи близько 6500 разів.

Секретар РНБО Олександр Турчинов повідомляв, що за потужними кібератаками, які відбувались останнім часом на інформаційні ресурси українських державних органів, стоять кіберзлочинці з Росії.