Мова йде про Харківську, Дніпропетровську, Київську, Чернігівську, Запорізьку, Сумську, Черкаську області.

У зв'язку з припиненням постачання антрацитової групи вугілля з тимчасово неконтрольованої території України, енергопостачання може припинитися у 7 областях.

Про це повідомляє прес-служба Кабінету міністрів.

За підсумками засідання антикризового штабу Харківській, Дніпропетровській, Київській, Чернігівській, Запорізькій, Сумській та Черкаській областям доручено провести штаби з надзвичайних і техногенних ситуацій.

«Штаби цих областей мають проаналізувати кризові ситуації, які можуть бути пов’язані з обмеженням енергопостачання. В першу чергу, щодо забезпечення населення енергопостачанням та теплом. Також розглянути роботу промислових підприємств, які працюють в безупинному режимі з точки зору добових графіків пікових навантажень», — зазначив віце-прем’єр міністр Геннадій Зубко.

Крім того, Укренерго та відповідні підприємства мають розробити план заходів в умовах введення надзвичайного стану в енергетиці.

Раніше повідомлялося, що Міністерство палива та енергетики запропонує Кабміну «ввести надзвичайний стан».  

Прем'єр-міністр повідомив, що блокування вугілля на Донбасі може спричинити віялові відключення по всій країні

Нагадажємо, 26 грудня добровольці оголосили про блокаду окупованих територій. Колишній в.о. начштабу батальйону «Айдар» Валентин Лихоліт пообіцяв не пропускати метал, вугілля, деревину та промислові партії алкоголю і сигарет.

Водночас, секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що рішення групи добровольців про блокування непідконтрольних владі України територій Донецької і Луганської областей перебуває виключно у компетенції президента України.

6 лютого на трасі під Бахмутом стались сутички учасників «блокади» з поліцією. У свою чергу, міністр із питань тимчасово окупованих територій Вадим Черниш вважає, що дії учасників «економічної блокади» окупованого Донбасу суперечать українському законодавству, а тому дії поліції щодо «блокадників» є абсолютно обґрунтованими. 

Організатори акції хочуть обговорити «блокаду» на віче у Києві. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: