Життя

Відкриті кримінальні справи проти трьох народних депутатів — Порошенко

Життя/Відкриті кримінальні справи проти трьох народних депутатів — Порошенко
Зберегти
Вигляд

Президент України Петро Порошенко заявляє, що Національне антикорупційне бюро розслідує провадження щодо 3 депутатів Верховної Ради. Про це він сказав, виступаючи на Мюнхенській конференції з безпеки.

«Ми хочемо зробити незалежне Антикорупційне бюро. Тільки за місяць вже відкрито три справи проти українських парламентаріїв, один був моїм колегою з моєї фракції. Міністр Абромавічус сказав мені, коли я запрошував його в Україну, ви – мій захист. У нас багато радників, асистентів. Всі хто хоче– приходьте і перевіряйте, ми знову повинні боротися з корупцією. Система корупції була дуже хороша побудована. Не вірте, що Україна не змінюється. Якщо ви знайдете хоч одну країну в світі, яка в стані війни робить реформи – навряд є хоч ще одна така країна», – сказала президент.

При цьому Порошенко не уточнив прізвища фігурантів проваджень.

Відповідаючи на питання журналіста щодо жаливого станку корупції в країні, Порошенко заначив, що Україна останні роки не боролась з корупцією та не розвивала економіку.

«Ми втратили 20 років. Ми не боролися з корупцією, не розвивали економіку. І тепер стоїть виклик. Я, як президент країни, де війна, мені дуже важко проводити реформи. Тільки останні 1,5 року стали незалежні від російського газу. Джерело корупції – це українські політики, я намагаюся зробити систему, прозору систему, запускаю конституційні реформи, щоб створити незалежний суд. У нас жахлива система судів», – пояснив Порошенко.

Також Порошенко на Мюнхенській конференції з безпеки запросив інвесторів до участі в модернізації української ГТС. Президент назвав російський газотранспортний проект «Північний потік-2» політичним і спрямованим на те, щоб зробити Європу більш залежну від Росії.

«Необхідно інвестувати 1 млрд доларів або 1 млрд євро, щоб підвищити в 7 разів ефективність української газотранспортної системи. І вам потрібно інвестувати 20 млрд доларів в «Північний потік-2». Ми запрошуємо інвесторів брати участь у модернізації газотранспортної системи України. Зробіть Європу сильною», – сказав Порошенко в Мюнхені.

/ фото АПУ

Пов`язані новини