Потужності електростанцій, що працюють на відновлюваних джерелах енергії, вперше в історії перевищили потужності вугільних.

Про це повідомляє Міжнародне енергетичне агентство.

«Ми є свідками трансформації глобальних енергетичних ринків на чолі з відновлюваними джерелами енергії», — сказав виконавчий директор МЕА Фатіх Бірол.

У минулому році потужності станцій на відновлюваних джерелах зросли більше, ніж на 50%.

Проте, незважаючи на зростання своїх потужностей, відновлювана енергетика поки ще не обігнала вугільну за кількістю виробленої енергії.

Це пов'язано з тим, що виробництво енергії на таких станціях залежить від природних умов: сонячного світла та швидкості вітру, тоді як вугільні станції можуть працювати 24 години на добу.

Значне зростання потужностей відновлюваної енергетики обумовлено в тому числі і зниженням вартості сонячних панелей та іншого обладнання, необхідного для виробництва енергії.

У минулому році кожен день в світі встановлювалося по півмільйона сонячних панелей. Тільки в Китаї щогодини з'являлися по два нових вітроенергогенератори.

«Я радий бачити, що наші прогнози щодо зростання поновлюваних джерел енергії стають реальними. Тим не менш, навіть ці найбільші наші очікування залишаються скромними у порівнянні з величезним невикористаним потенціалом відновлюваних джерел енергії. МЕА буде працювати з урядами по всьому світу, щоб максимізувати розгортання відновлюваних джерел енергії в найближчі роки», — зауважив Бірол.

Раніше Португалія протягом більш ніж чотирьох днів використовувала виключно відновлювану «зелену» енергію.

Всю необхідну для країни енергію виробляли сонячні, вітряні і гідро електростанції, без участі вугільних і газових електростанцій.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile