Громадське запускає загальноукраїнський флешмоб #напишилиста.

Відомі українці написали свої листи незаконно утримуваним в Росії українським політв’язням Олегу Сенцову і Олександру Кольченку під час зйомок нового документального проекту Громадського. 

До акції вже приєдналися кінорежисер Ахтем Сеітаблаєв, акторка Римма Зюбіна, письменник Андрій Курков, співачка Саша Кольцова та театральна режисерка Галина Джикаєва.

У своїх листах автори висловили свою підтримку та захоплення силою волі українських політв’язнів.  

«Я просто хочу подякувати тобі за те, що ти є. За те, що ти справжній приклад чоловіка, який не боїться. Я навіть не уявляю, як тобі складно. Як тобі тяжко там. Просто хочу, щоб ти знав — я особисто тебе пам’ятаю. І вірю в те, що ти якомога швидше повернешся до нас. І знову почнеш знімати кіно, класне кіно, як ти вмієш», — написав у своєму листі до Олега режисер Ахтем Сеітаблаєв. 

«Лабытнанги ( місто в Ямало-Ненецькому автономному окрузі Тюменської області. Там розташована колонія №8 «Білий ведмідь», в якій утримують Сенцова — ред. ). Это слово я знаю с детства. Когда я была маленькой девочкой, лучший друг моих родителей поехал со своей семьей туда работать. Когда друзья моих родителей приезжали в отпуск в Ужгород, мама накрывала стол, папа брал баян, звучала музыка и смех. Я тоже верю, что в моей жизни будет такой день, когда из мистического пункта «Лабытнанги» вернешься ты», — пише у своєму листі до Сенцова акторка Римма Зюбіна. 

У своєму листі до Олександра Кольченка Сеітаблаєв виловив надію, що усі ми зустрінемось в українському Криму: 

«Я знаю, що немає таких слів, які б полегшили твій стан там. Але ти просто знай, що ми всі, і я в тому числі, пам’ятаємо про тебе. І те, що від нас залежить, ми кожен на своєму місці робимо для того, щоб ви якомога швидше повернулися. Спочатку в Україну, поки що, на жаль, без Криму. А потім, найближчим часом, усі разом зустрілися в Криму. В українському Криму».

«Поруч журналіст та оператор, вони знімають, як я пишу Вам листа, щоби зробити ролик на Вашу підтримку. Вас пам’ятають і часто згадують у ЗМІ. Усі сподіваються, що обміняють перед виборами Вас та Сенцова. Кого б не вибрали, сподіваюся, це станеться».

«Люди живут параллельно, не всегда встречаясь друг с другом, но зная друг о друге в хорошем любознательном смысле. Вот так и я уже давно слежу за Вами и за Вашей работой и жду возможности встретиться воочию, — пише Андрій Курков у листі до Сенцова, —Киев вас помнит и ждет. Ваши книги выходят и обсуждаются, идет время, украденное у Вас и у нас. Но верю, что скоро Вы вернетесь и у нас выйдут Ваши новые и книги, и фильмы». 

Режисерка Галина Джикаєва — Олександрові Кольченку: «Я завела себе такого же черного кота, как у тебя. Только у твоего есть своя страничка в фейсбуке, а у моего – только игрушки. Слежу за твоим котом в фейсбуке. Читаю его посты. Вместе ждем тебя».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: На політв’язня Кольченка чекає його кіт Сніжок (репортаж)

«Дорогой Александр. Мы не знакомы, но вот уже несколько лет я вместе с другими гражданами Украины слежу за Вашей судьбой и ожидаю возвращения домой. В Киеве все ждут весну, иногда идет дождь, по утрам туман. Но настроение само по себе меняется к лучшему, хотя ощущение тревоги никуда не делось. Включая тревогу и за Вашу судьбу. Берегите себя и помните, что Киев и вся Украина ждут Вас домой», — зазначив Курков в листі до Кольченка. 

«Привет, Олег. Мы тесно не общались раньше. В Крыму, наверное, это было бы нереально. Мы были очень разные. Сейчас многое изменилось. И когда ты вернешься, очень хотелось бы увидеться и поговорить глубоко. Мы все тебя ждем: в театре, на съемочной площадке, в киевских кафешках, и на набережных большой реки и маленького нашего моря. Пиши. Ждем. Галя Джикаева».

Усі ці листи вже передали адресатам. Свої слова підтримки ви можете надіслати Олегу та Олександру за адресами:

Лист для Олександра Кольченка:

456612

Российская Федерация

Челябинская обл. Копейск, ул. Кемеровская 20, ИК-6

Кольченко Александру Александровичу, 1989 г. р.

Лист для Олега Сенцова:

629400

Ямало-Ненецкий авт. округ, г. Лабытнанги, ул. Северная 33

ФКУ ИК-8 УФСИН России по ЯНАО

Сенцову Олегу Геннадьевичу, 1976 г. р.

Просимо писати листи російською мовою, щоб представники випарвних закладів допустили їхню передачу Олегу та Олександру.

Журналісти Громадського вже передали листи відомих українців політв’язням безпосередньо у російські колонії. Про це дивіться у новому документальному проекті 10 травня у ефірі на та сайті Hromadske.ua. 

Олександр Кольченко та Олег Сенцов були затримані російськими спецслужбами в Криму в травні 2014 року. 

Сенцова засудили до 20 років колонії суворого режиму. Його звинуватили у створенні терористичної організації на території анексованого півострова. Кольченка за аналогічними звинуваченнями засудили до 10 років позбавлення волі.

Поділитись: