Фактична «влада» на окупованих територіях Донбасу несе відповідальність за виплату пенсій громадянам України, які там проживають.

Фактична «влада» на окупованих територіях Донбасу несе відповідальність за виплату пенсій громадянам України, які там проживають.

Про це в ефірі Громадське.Схід сказав Микола Шабмір, заступник міністра соціальної політики України.

«Для людей, які живуть, наприклад, в Донецьку та Єнакієвому ми зробили можливість цієї виплати. Але це одне питання. Друге питання — там окупована територія. І за ту територію несе відповідальність окупант», —  відповів Шамбір на запитання, чи шукав уряд України всі можливі механізми для виплати пенсій мешканцям непідконтрольної території, на що вони мають право згідно законодавства.

Про можливості виплати пенсій людям на непідконтрольних територіях через міжнародні організації Шабмір відповів так: «Ми проводили переговори з багатьма міжнародними інституціями і вони самі визнали те, що в нас платити там можливості немає. Ми не можемо віддавати гроші сторонній організації і потім нести відповідальність за те, щоб ці гроші отримала не та людина».

У Міністерстві соцполітики наполягають на тому, що держава створила умови для того, щоб громадяни з непідконтрольної території могли отримати пенсії на підконтрольній уряду території. Єдиний спосіб — реєструватися як внутрішньо-переміщена особа і отримати пенсію з довідкою переселенця, при цьому проходити перевірки в Пенсійному Фонді кожні півроку, а в управліннях соцзахисту — частіше.

Такий механізм правозахисники та представники міжнародних організацій називають дискримінаційним та вважають, що постанова Кабінету Міністрів №365 порушує права українських громадян на законну пенсію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні за 3 місяці погіршився фінансовий стан переселенців — ООН

Поділитись: