Відставка Абромавичуса послаблює підтримку Заходу. Огляд преси

default/Відставка Абромавичуса послаблює підтримку Заходу. Огляд преси
Зберегти
Вигляд

Відставка міністра економіки Айвараса Абромавичуса свідчить про зростання корупції в нинішньому уряді та є ударом по українській владі. Так цю подію оцінюють світові медіа. Вони звертають увагу на негативну реакцію на це з боку США та ЄС.

The Wall Street Journal наголошує, що міністру економіки Айварасу Абромавичусу не вдалося досягнути успіхів у боротьбі з корупцією в Україні, через що він змушений був піти у відставку. У матеріалі видання зазначається, що Абромавичус був амбітним у боротьбі з корупційною системою, що мало б посприяти залученню нових інвестицій. Журналіст наголошує на тому, що посли Канади, Франції, Німеччини, Італії, Литви, Швеції, Швейцарії, Великої Британії та США в Україні глибоко розчаровані відставкою міністра економіки, адже вважають, що він зробив багато позитивних змін в економічній системі країни.

«Міністр економіки України ефектно та драматично подав у відставку» — такий заголовок має американський новинний сайт про бізнес та технології Businessinsider. У статті йдеться про українську владу, яка, як зазначає автор, «намагається впроваджувати реформи, щоби отримати допомогу від США та ЄС, але в той же час економіка країни залишається на найнижчому рівні». Також у статті згадуються збройний конфлікт в Україні та анексія Криму, що, за словами автора, гальмує розвиток країни як в цілому, так і її економічної системи, зокрема.

Richmond Times пише, що Амбромавичус прагнув реально змінити економічну ситуацію в Україні в той час, як зс своєю суттю всі реформи в країні мають лише косметичний характер. Це, на думку видання, і стало причиною відставки міністра економіки. У статті також згадується коментар прес-секретаря Держдепартаменту США Джона Кірбі, який виявив своє невдоволення відставкою Айвараса Абромавичуса та наголосив, що в майбутньому Україна зможе стати стабільною та успішною лише завдяки реальним змінам, впроваджуваним рішучими чиновниками, як то Абромавичус, які ставитимуть інтереси країни понад своїми власними.

Айварас Абромавичус має значну підтримку Європи та США завдяки своїй сильній позиції в боротьбі з корупційними оборудками в оборонному та енергетичному секторах України, ідеться в матеріалі Euronews. Гучні заяви міністра економіки про неможливість подальшої роботи в українському уряді, де зростає корупція, є сильним ударом для влади Порошенка, адже це позначається на його підтримці з боку Заходу. Як підсумував кореспондент Euronews у Києві Дмитро Полонський: «Парламентська коаліція близька до розпаду, що робить імовірними нові парламентські вибори. Можливо, вже у вересні цього року».

Reuters, пише про те, що останнім часом рейтинг підтримки українського уряду різко впав через його неспроможність викорінити корупцію. Міжнародна спільнота, зокрема ЄС та США, критично ставляться до повільних змін в країні, в яку вони вклали мільярди доларів фінансової допомоги. Крім того, відставка Абромавичуса може зірвати плани з приватизації більше 100 держкомпаній, що було одним із пунктів програми реформ для розвитку економіки.

 /Катерина Лизогуб