УКРАЇНА

Відсутність реєстру земель не перешкоджатиме земельній реформі — експерт

5 грудня, 2017 00:04
УКРАЇНА/Відсутність реєстру земель не перешкоджатиме земельній реформі — експерт
Зберегти
Вигляд
Відсутність електронного реєстру земель в Україні не перешкоджатиме створенню ринку землі.

Відсутність електронного реєстру земель в Україні не перешкоджатиме створенню ринку землі.

Про це в ефірі Громадського заявив експерт Стратегічної групи радників прем'єр-міністра Александер Шкурла.

«Ні, це не так критично важливо. Навпаки, як раз відкриття ринку землі є мотиватором і наповнення ринку земельного кадастру. Питання не так критичне по приватним землям, тому що по приватним землям наповнення державного кадастру сягає 95%, там більша проблема по державним землям», — сказав Шкурла.

«Відкриття ринку землі довзлить наповнити (реєстр, — ред), тому що оформлена земельна ділянка може бути запропонована для продажу або навіть для оренди», — наголосив він.

10 листопада президент Петро Порошенко заявив, що перед скасуванням мораторію на землю, необхідно створити Єдиний електронний реєстр земель України.

«Ні про який ринок землі, ні про яке продовження земельної реформи, ні про яку боротьбу з рейдерством ми не зможемо говорити, поки у нас не буде прозорого і ефективного реєстру», —сказав він.

Зараз в парламенті зареєстрований один законопроект з цього питання (5476). Його ще минулого року зареєструвала фракція «Батьківщина». Голова фракції Юлія Тимошенко на погоджувальній раді вимагала розглянути законопроект.

Депутати домовились, що законопроект цього тижня розгляне профільний комітет після чого його винесуть до сесійної зали.

Ринок сільхозземель в Україні передбачений Земельним кодексом, який Верховна рада ухвалила у 2002 році. Тоді ж тимчасово запровадили мораторій на її продаж, який з того часу продовжує парламент.

28 жовтня 2016 року Порошенко підписав законопроект, який передбачає продовження заборони на продаж сільськогосподарської землі.

У квітні повідомлялося, що МВФ очікує від Ради скасування мораторію на продаж землі.

Пов`язані новини