Зеленський підписав закон про посилення відповідальності за фейкові «мінування»

Президент Володимир Зеленський підписав закон про посилення відповідальності за неправдиві мінування.

Про це повідомили на сайті Офісу президента України.

Зокрема закон вносить зміни до статті 259 Кримінального кодексу ㅡ там з'явилась примітка щодо «критично важливих об’єктів інфраструктури».

У законі про «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» вказується, що до таких об'єктів належать підприємства та організації (незалежно від форми власності), які мають велике значення для економіки та промисловості, функціонування суспільства та безпеки населення.

Виведення з ладу або порушення функціонування таких об'єктів може справити негативний вплив на стан національної безпеки і оборони України, навколишнього природного середовища, заподіяти майнову шкоду та/або становити загрозу для життя і здоров’я людей.

Оновлено: у попередній версії було вказано, що за «неправдиві мінування» можуть також конфіскувати майно порушників ㅡ ці правки депутати відхилили. Перепрошуємо за неточність.

Тепер, завідомо неправдиве повідомлення про мінування, якщо воно стосується критично важливих об’єктів інфраструктури або будівель і споруд, що забезпечують діяльність органів державної влади, або закладів охорони здоров’я, або закладів освіти каратиметься позбавленням волі на строк від 4 до 8 років.

Навіщо посилювати відповідальність?

У пояснювальній записці міністр внутрішніх справ Арсен Аваков вказував, що останнім часом зросла кількість неправдивих повідомлень про неправдиві мінування та інші пошкодження об'єктів інфраструктури.

У 2019 році Нацполіція порушила майже 2 тисячі кримінальних справ щодо цього, а за перші три місяці 2020 року (січень-березень) правоохоронці розпочали 213 кримінальних справ щодо псевдомінувань.

В уряді сподіваються, що посилення відповідальності допоможе зменшити кількість неправдивих повідомлень про мінування об’єктів, а також економити ресурси органів державної влади, яких залучають для їх перевірки.