Олена Бойко на засіданні Галицького суду Львова 17 січня 2018 року
Фото:

Радіо Свобода

Видворену з Росії українську журналістку Олену Бойко Галицький суд Львова взяв під варту на 2 місяці без права внесення застави. Її підозрюють у посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.

Відтак журналістка перебуватиме за ґратами до 17 березня 2019 року. Таким рішенням суд задовольнив клопотання слідчих.

Бойко на суді просила, щоб її утримували за ґратами, адже на волі, на її думку, їй загрожує небезпека.

Журналістка вважає, що її переслідують за її погляди.

«Насправді ФСБ і СБУ співпрацюють щодо видання людей, яких розшукують в Україні. Мене переслідують у моїй країні за мою точку зору. Я — редактор ресурсу «Політраша»», — сказала затримана.

Речник управління Служби безпеки України у Львівській області Олег Александров зазначив, «що людина, яка скоїла злочин проти держави України, зараз буде за ґратами, і це – важливо».

«Те, що відбувалось у суді, це ще один доказ того, що російське гасло, що «Росія своїх не кидає» не діє... Ця жінка була оголошена у розшук, і коли вона перетнула кордон України, її було затримано працівниками СБУ», — сказав Александров.

Проти Бойко відкрили справу за статтею 110 Кримінального кодексу — їй загрожує від 3 до 12 років позбавлення волі. У СБУ зазначили, що нині з'ясовують, чому Росія видворила Бойко.

17 січня Служба безпеки України затримала видворену з Росії українську журналістку Олену Бойко через антиукраїнську пропаганду. З грудня 2018 жінка перебувала в розшуку.

За даними СБУ, Бойко з 2014 року поширювала в інтернеті антиукраїнські матеріали, пропагувала протистояння між українцями, публічно закликала до порушення територіальної цілісності України. У 2015 році журналістка виїхала до окупованого Донбасу, а пізніше — до Росії. Вона просила там політичного притулку, адже казала, що їй нібито загрожує «політичне переслідування» в Україні. Однак Росія відмовила їй.

Журналістка виступала проти бойкоту Україною Чемпіонату світу з футболу в РФ, публікувала нібито військові злочини Збройних сил на Донбасі, підтримувала так званих «ДНР» та «ЛНР» та виступала на російських каналах.

Поділитись: