Підрозділи Ракетних військ і артилерії Збройних сил України в зоні бойових дій на Донбасі почали дослідну експлуатацію партії нових українських легких розвідувальних безпілотних літальних апаратів «Фурія» радіуса дії до 30 км.

В рамках укладеного влітку 2015 року, між ДГЗП «Спецтехноекспорт» і Міноборони контракту в дослідну експлуатацію військовим передано п'ять безпілотних комплексів в складі трьох літальних апаратів кожен, повідомив директор компанії-розробника і виробника безпілотників НПП «Атлон-Авіа» Артем В'юнник.

«Сьогодні комплекси виконують бойове завдання», – зазначив він, уточнивши,що дослідна експлуатація нової військової техніки повинна бути завершена протягом трьох-чотирьох місяців, після чого українському воєнному відомству належить визначитися з рішенням про проведення держвипробувань, доцільності прийняття нових безпілотників поля бою на озброєння, їх подальшої закупівлі.

В’юнник уточнив, що поставлені в армію безпілотні комплекси не є серійними зразками.

«Серійних зразків сьогодні немає ні у кого (з українських розробників БПЛА – ред.). Це дуже витратний і серйозний процес», – зазначив він

За даними директора «Атлон-Авіа», з 2014 року компанія вже поставила в зону АТО близько 40 безпілотників різної комплектації, близько 20 з них продовжують виконання бойових завдань. Разом з тим, зазначив він, дана поставка - це перший досвід роботи в рамках держзамовлення. Вартість поставленого ВСУ за контрактом одного комплексу – близько 2 млн грн.

Інтерес до закупівель українських безпілотників «Фурія» вже проявили зарубіжні замовники, повідомив. В’юнник, додавши: «Поки контрактів немає, судити (про конкурентоспроможність виробів – ред.) складно».

При цьому, компанія має намір розвивати співпрацю з Міноборони: на сьогодні вже укладено контракт на проведення НДДКР за проектом створення для ЗСУ тактичного БПЛА радіусом дії до 100 км.

«Ударні безпілотники ми не плануємо робити», – додав він.

В даний час в зоні бойових дій на Донбасі в інтересах ЗСУ забезпечують виконання завдань порядку 150-200 одиниць безпілотних літальних апаратів різного класу, які переважно поставлені волонтерами.

Раніше повідомлялося, що на озброєння української армії надійшло п'ять безпілотних літальних апаратів «Фурія».

/фото news.pn/

Поділитись: