Політика

Військової ескалації на Донбасі не буде - російський політолог Піонтковскій

Політика/Військової ескалації на Донбасі не буде - російський політолог Піонтковскій
Зберегти
Вигляд

Російський політолог і громадський діяч Андрєй Піонтковскій прокоментував перемовини в Парижі в ефірі hromadske.tv

Мотиви пана Путіна досить прозорі, каже Піонтковский. 

"Після того, як провалився його план Новоросії, його план Б - це будь-якими засобами впихнути цю так звану "Лугандонію" в політичне тіло України, для того щоб Моторола і Гіві засідали в Раді, а Україна ще фінансувала цю територію", - вважає Піонтковский. 

Він зазначає, що офіційний Київ трактує Мінські угоди по-іншому - Рада прийняла закон про тимчасово окуповані території. Саме, за його думкою, навколо цих формулювань і буде розгортатися боротьба.

Щодо того, як далі будут розгортатися події на Донбасі, політолого вважає, що військової ескалації не буде - "тому що Захід дуже ясно артикулював ту ціну, яку Путін заплатить за такі вправи, як "Взяття Маріуполя" або спроби пробити коридор до перешийку - це будуть більш жорсткі економічні санкції і продаж летального зброї Україна. Це в його планах не стоїть".

"А що стосується відведення озброєнь, то я неодноразово висловлював свою точку зору на Мінські угоди - розведення сторін і угода про відвід озброєння - це єдине позитивне в Мінських угодах. А все інше - це чиста фантастика", - каже Піонтковський та додає, що Росія ніколи не виконає дві умови. Перша - виведення російських військ, "ну хоча б тому що вона стверджує, що їх там немає", та друга - передача контролю над кордоном Україні.

"Сподіваюся, що Україна не буде виконувати ті умови, які нав'язує їй Путін, посилаючись на окремі фрази в Мінських угодах - включення цих територій в політичний процес в Україні та економічна відповідальність за них з боку Києва", - вважає політолог. 

На його думку, конфлікт скінчиться "класичним замороженим на деякий час Придністров'ям".

Піонтковский також прокоментував план Мореля, який він вважає неприйнятним для України:"Він підриває суверенітет країни і занадто великою поступкою у напрямку до путінської інтерпретації Мінських угод".

hromadske.tv

Пов`язані новини